V Salzburgu sa zrazili vlaky; desiatky ľudí sa zranili, nikto vážne

141
0

Salzburg/Friedburg 20. apríla (TASR) – Viac ako 50 ľudí utrpelo zranenia pri nehode, ktorá sa stala v piatok skoro ráno na hlavnej stanici v rakúskom meste Salzburg. Informovala o tom televízia ORF a portál Salzburg24.at.

K incidentu došlo o 04.46 h pri posunovacích prácach na koľaji číslo 4. Do stojaceho rýchlika Nightjet 467 smerujúceho z Zürichu do Viedne narazil rýchlosťou okolo 25 km/h rušeň tlačiaci ďalšie vagóny, ktoré sa mali k nemu pripojiť.

Pri náraze utrpelo zranenia 54 ľudí nachádzajúcich sa v rýchliku Nightjet tvoreného 13 vozňami, v ktorých sa v čase nehody nachádzalo okolo 240 cestujúcich. Jedna žena bola zranená ťažšie a museli ju operovať, keďže si zlomila niekoľko rebier a mala natrhnutú slezinu.

Príčinu železničnej nehody vyšetrujú experti ministerstva dopravy a krajinského kriminálneho úradu. Nástupište, kde k nej došlo, bude až do odvolania uzatvorené.
K incidentu pri posunovaní došlo aj v Hornom Rakúsku. V stanici Friedburg-Lengau sa železničiarom krátko po 04.00 h uvoľnili štyri vagóny naložené balmi papiera, pričom sa vykoľajili pred mestom Braunau am Inn po prekonaní viac ako 30 kilometrov.

Foto: AP

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.