V období okolo Dušičiek vypraví ZSSK dva mimoriadne rýchliky a 30 posilových vlakov

306
0

Bratislava 24. októbra (TASR) – V období okolo Sviatku všetkých svätých očakáva Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) už tradične zvýšený záujem ľudí o cestovanie vlakmi. Vypraví preto dva mimoriadne rýchliky a 30 posilových vlakov.

Od piatka 27. októbra do stredy 1. novembra tak dopravca podľa hovorcu Tomáša Kováča vypraví na posilnenie dopravy dva vlaky kategórie EuroCity, 12 rýchlikov, 14 regionálnych rýchlikov a štyri regionálne expresy. „Najviac vlakov pôjde v nedeľu 29. októbra a v stredu 1. novembra, kedy očakávame zo strany cestujúcich najväčší záujem o prepravu,“ priblížil Kováč.

Dva mimoriadne rýchliky budú vypravené na trase Bratislava – Košice. „Tieto vlaky budú zložené z 10 vozňov 2. triedy, do ktorých je možné kúpiť si miestenky,“ uviedol Kováč. Prvý mimoriadny rýchlik pôjde v piatok 27. októbra z Bratislavy o 13.34 h a do Košíc príde o 19.37 h. Druhý rýchlik pôjde v opačnom smere 1. novembra, z Košíc vyrazí o 14.25 h a do Bratislavy príde o 20.20 h.

Čo sa týka 30 posilových vlakov, tieto sú už uvedené v platnom cestovnom poriadku. V piatok 27. októbra dopravca vypraví štyri takéto vlaky. A to z Bratislavy či z Prahy predovšetkým smerom na východ Slovenska. V nedeľu 29. októbra bude vypravených 12 posilových spojov, a to najmä z východného a stredného Slovenska do Bratislavy. V utorok 31. októbra sú plánované tri posilové vlaky z Bratislavy do Žiliny, Košíc a Humenného. V stredu 1. novembra by mal dopravca vypraviť ešte 11 posilových vlakov, predovšetkým na trase z východného a stredného Slovenska do Bratislavy.

Okrem dvoch mimoriadnych rýchlikov a 30 posilových vlakov, dopravca posilní 68 rýchlikov spolu o 98 vozňov. Operatívne a s ohľadom na technické možnosti budú posilnené o ďalšie vozne podľa Kováča aj vybrané pravidelné vlaky v kategóriách InterCity, expresné vlaky, rýchliky, regionálne rýchliky a osobné vlaky. „ZSSK odporúča kúpiť si včas cestovný lístok a rezerváciu miesta vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období,“ doplnil hovorca.

Už v súčasnosti je napríklad podľa dopravcu na 83 % obsadený IC vlak, ktorý v piatok 27. októbra vyráža o 11.45 h z Bratislavy a smeruje do Košíc. V sobotu 28. októbra je IC vlak o tomto istom čase vypredaný na 66 %.

V nedeľu 29. októbra je napríklad EuroCity vlak s odchodom z Košíc o 11.12 h, ktorý smeruje do Prahy, obsadený na 70 %. Zároveň je na 94 % obsadený rýchlik, ktorý v piatok 3. novembra začína o 4.08 h v Košiciach a smeruje do Bratislavy.

Tabuľka posilových vlakov

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.