V nemocniciach zostáva po zrážke vlakov ešte 17 zranených

296
0

 Rím 18. júla (TASR) – Po železničnom nešťastí z 12. júla, ktoré si na trati severne od juhotalianskeho prístavu Bari vyžiadalo 27 obetí, zostáva v nemocniciach oblasti ešte 17 zranených vrátane piatich v kritickom stave. Informovalo o tom dnes v Ríme talianske ministerstvo zdravotníctva.

Talianske orgány činné v trestnom konaní pokračujú vo vyšetrovaní šiestich osôb v súvislosti s nešťastím. Ide o prednostov oboch železničných staníc v mestách Corato a Adria, medzi ktorými došlo k tragédii, rušňovodiča, ktorý frontálnu zrážku dvoch vlakových súprav prežil so zraneniami a leží v nemocnici, ako aj o generálneho riaditeľa spoločnosti Ferrotramviaria – prevádzkovateľa železníc v Apúlii – či riaditeľa a prezidentku tejto spoločnosti.

Prednosta stanice v Adrii medzičasom pri výsluchu poprel, že by bol manipuloval s registrom odchodovvlakov po fatálnej čelnej zrážke dvoch vlakových súprav, píše tlačová agentúra APA. Vito Piccarreta sa podľa talianskych médií priznal, že pustil na jednokoľajovú trať jeden z vlakov, ktorý sa o niekoľko minút neskôr čelne zrazil s protiidúcou súpravou. Odmietol však, že by mal sám niesť zodpovednosť za tragickú zrážku.
Prednostov staníc v oboch mestách – Corato a Adria – postavili dočasne mimo službu.

Vyšetrovatelia predtým zistili, že čas odchodu vlakovej súpravy z Adrie, ktorá sa zrazila s protiidúcimvlakom, bol korigovaný na 10.58 hod. Pôvodne tam uvedený, avšak prepísaný čas, sa už nepodarilo zistiť.

Talianska vláda uvoľnila v piatok pre pozostalých a zranených desať miliónov eur. Každý poškodený by mal dostať najmenej 200.000 eur, uviedol kabinet v Ríme.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.