V Nemecku začnú na krátkych tratiach konkurovať lietadlám rýchliky

504
0

Berlín 2. júla (TASR) – Deutsche Bahn (DB, Nemecká železnica) zvýši vo vnútroštátnej preprave osôb konkurenčný tlak na letecké spoločnosti. Šéf DB Richard Lutz v Berlíne uviedol, že jej vyhliadky na úspech sú na tratiach, po ktorých budú expresné vlaky premávať z východiskovej do cieľovej stanice okolo štyroch hodín, veľké.

„Našou výhodou je, že sa železničné stanice na rozdiel od letísk nachádzajú v centrách miest. Je to ich obrovská prednosť,“ uviedol Lutz.

Šéf DB predpokladá, že výhodnosť železničných expresov sa potvrdí už v decembri, keď sa začne ich premávka na dokončovanej trati medzi Berlínom a Mníchovom. Kým doteraz klasické rýchliky potrebovali na jej 600 kilometrov okolo šesť hodín, onedlho budú prekonávať vzdialenosť za menej ako štyri hodiny.

V Nemecku dostal tento najrýchlejší osobný železničný dopravný prostriedok názov Sprinter. Pre mnohých doterajších klientov leteckých spoločností sa stane z viacerých dôvodov príťažlivejším.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.