V Múzeu dopravy si deti vyskúšali prácu rušňovodiča

1681
0

Bratislava 3. októbra (TASR) – V bratislavskom Múzeu dopravy si víkendu záujemcovia vyskúšali, aké je to riadiť vlak. Špeciálny trenažér, simulujúci riadenie vlaku, bol jednou z atrakcií, ktoré mali počas víkendového podujatia prilákať deti zo základných škôl k štúdiu dopravných odborov.

Podujatie s názvom Kam po skončení základnej školy? ŠTUDUJ DOPRAVU! pripravilo múzeum v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR, štátnymi železničnými subjektmi i vybranými strednými odbornými školami. „Program, sprístupnený bezplatne počas dneška a nedele (2.10.) od 10. do 16. h umožnil návštevníkom vyskúšať si aj povolanie výpravcu alebo zažiť modelovú situáciu, keď sa prevráti vozidlo pri dopravnej nehode,“ informovala hovorkyňa MDVRR SR Karolína Ducká.

Na podujatí odprezentovali aj študijné a učebné odbory v oblasti dopravy, ktoré možno študovať v stredných odborných školách v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Návštevníci si mohli zároveň prezrieť celú expozíciu Múzea dopravy obohatenú o železničné modely, výstavu fotografií so železničnou tematikou a videoprojekcie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.