Úpravy na vynovenej železničnej zastávke v Spišskej Belej sa pomaly končia

164
0

Spišská Belá 4. novembra (TASR) – Stavebné úpravy nástupíšť na železničnej zastávke v Spišskej Belej, ktoré realizujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), v týchto dňoch finišujú. Cieľom úprav bolo podľa primátora mesta Spišská Belá Štefana Bieľaka predĺženie nástupíšť v snahe zabezpečiť bezpečné vystupovanie a nastupovanie cestujúcich, vybudovať bezbariérový nástup do vlakov, zabezpečiť bezpečný priechod cez koľaje, ale aj výškovo upraviť jednotlivé nástupištia.

Popritom sa v tejto lokalite vybudovalo aj nové osvetlenie. ŽSR realizovali tieto práce v rámci údržby svojimi zamestnancami. „Medzitým mesto upravilo prístupovú cestu, vyasfaltovalo ju a zároveň zriadilo sedem nových parkovacích miest,“ informoval primátor.

Bieľak podotkol, že by bolo potrebné upraviť aj plochu pred budovou zastávky a vedľa nej, vrátane prístupového chodníka pre peších od hlavnej cesty, rovnako aj zelenú plochu v priľahlom parku. Tento problém musia podľa jeho slov riešiť ŽSR, keďže ide o ich majetok. „Mesto sa bude snažiť presvedčiť ŽSR aj na stavebnú úpravu týchto zvyšných spevnených plôch a úpravu priľahlej zelene. Vylepšilo by to aj celkový dojem z tohto priestoru, ktorý bol teraz z väčšej časti upravený,“ uzavrel Bieľak.

Foto: http://spisskabela.sk/

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.