Týždenné či mesačné lístky na vlak využíva na jazdu do práce 45.000 ľudí mesačne

735
0

Bratislava 19. novembra (TASR) – Približne 45.000 ľudí mesačne jazdí vlakom na týždenné a mesačné predplatné lístky do práce. V priemere takto do zamestnania dochádzajú na vzdialenosť 33 kilometrov. Vyplýva to z najnovších údajov štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Po tom, čo štát od februára 2015 zvýšil zľavy na tieto traťové lístky z pôvodných 30 % až 45 % na jednotných 50 % z obyčajného cestovného, záujem o takéto lístky vzrástol. A podľa dopravcu stúpa aj naďalej, keďže sa v tomto roku zvýšil o 9 %. „Najväčší záujem je o traťové týždenné lístky, pri nich je nárast až o 25 %,“ vyčíslil hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

V rámci západného Slovenska sú podľa ZSSK takéto lístky najčastejšie využívané vo vlakoch na trasách Bratislava – Trnava či Bratislava – Galanta alebo Bratislava – Šaľa. Na východe Slovenska je zvýšený záujem najmä o linku Košice – Margecany a v okolí Žiliny sú to úseky Vrútky – Žilina, Čadca – Žilina a Kysucké Nové Mesto – Žilina.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.