Turistický cyklovlak Záhoráčik začal svoju druhú letnú sezónu

278
0

Bratislava 28. apríla (TASR) – Turistický cyklovláčik Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v sobotu otvoril jeho druhú letnú turistickú sezónu. Milovníkom prírody a pešej či cyklistickej turistiky bude k dispozícii do polovice októbra. Premávať bude cez víkendy a počas štátnych sviatkov trikrát denne.

„Dnes sme úspešne otvorili druhú sezónu prevádzky špeciálneho turistického cyklovlaku Záhoráčik, ktorý je výnimočný tým, že vďaka nemu sa sprevádzkoval úsek železničnej trate medzi Zohorom a Plaveckým Podhradím, ktorý dlhé roky čakal na svoju príležitosť,“ uviedla pre TASR Zuzana Šajgalíková, riaditeľka odboru cestovného ruchu a kultúry Úradu BSK.

Cyklovlak je zároveň vybavený špeciálnym vozňom na umiestnenie bicyklov. „Cieľom tejto špeciálnej turistickej dopravy je zatraktívniť región Záhoria a umožniť ľuďom, aby sa mohli pohodlne dostať do podhoria Malých Karpát, ísť na cyklistické, prípadne pešie výlety,“ priblížila Šajgalíková s tým, že kraj si od toho sľubuje aj ďalší nárast návštevnosti v tomto subregióne. Ten začína byť podľa nej v poslednom období čoraz atraktívnejším pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavského kraja.

„Verím, že sa opäť stretne s veľkým záujmom, ako tomu bolo minulý rok, kedy sme prostredníctvom vlaku vypravili viac ako 8000 cestujúcich,“ doplnila Šajgalíková. Podľa štatistických podkladov bolo v prvej sezóne vypravených celkovo 242 vlakov, ktoré počas 52 prevádzkových dní prepravili 8094 osôb a 1094 bicyklov. Najvyťaženejším obdobím bol mesiac máj, najviac bicyklov bolo prepravených v máji a júni.

Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), okrem poplatkov za prevoz bicyklov aj zľavová turistická karta Bratislava CARD City & Region. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura. V spolupráci s BSK a ZSSK projekt realizuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Bratislava Region Tourism.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.