Turistický cyklovlak Záhoráčik začal svoju druhú letnú sezónu

470
0

Bratislava 28. apríla (TASR) – Turistický cyklovláčik Záhoráčik opäť spája Záhorskú Ves s Plaveckým Podhradím. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v sobotu otvoril jeho druhú letnú turistickú sezónu. Milovníkom prírody a pešej či cyklistickej turistiky bude k dispozícii do polovice októbra. Premávať bude cez víkendy a počas štátnych sviatkov trikrát denne.

„Dnes sme úspešne otvorili druhú sezónu prevádzky špeciálneho turistického cyklovlaku Záhoráčik, ktorý je výnimočný tým, že vďaka nemu sa sprevádzkoval úsek železničnej trate medzi Zohorom a Plaveckým Podhradím, ktorý dlhé roky čakal na svoju príležitosť,“ uviedla pre TASR Zuzana Šajgalíková, riaditeľka odboru cestovného ruchu a kultúry Úradu BSK.

Cyklovlak je zároveň vybavený špeciálnym vozňom na umiestnenie bicyklov. „Cieľom tejto špeciálnej turistickej dopravy je zatraktívniť región Záhoria a umožniť ľuďom, aby sa mohli pohodlne dostať do podhoria Malých Karpát, ísť na cyklistické, prípadne pešie výlety,“ priblížila Šajgalíková s tým, že kraj si od toho sľubuje aj ďalší nárast návštevnosti v tomto subregióne. Ten začína byť podľa nej v poslednom období čoraz atraktívnejším pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavského kraja.

„Verím, že sa opäť stretne s veľkým záujmom, ako tomu bolo minulý rok, kedy sme prostredníctvom vlaku vypravili viac ako 8000 cestujúcich,“ doplnila Šajgalíková. Podľa štatistických podkladov bolo v prvej sezóne vypravených celkovo 242 vlakov, ktoré počas 52 prevádzkových dní prepravili 8094 osôb a 1094 bicyklov. Najvyťaženejším obdobím bol mesiac máj, najviac bicyklov bolo prepravených v máji a júni.

Na trati platia cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), okrem poplatkov za prevoz bicyklov aj zľavová turistická karta Bratislava CARD City & Region. Jednosmerný príplatok za bicykel je 1,50 eura, celodenný vyjde na 2,50 eura. V spolupráci s BSK a ZSSK projekt realizuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Bratislava Region Tourism.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.