Trať ŽSR 114 Skalica na Slovensku- Kúty

2113
1

Jazda v osobnom vlaku Os 2409 Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.  v motorovej jednotke ZSSK 813.

Železničná trať Kúty – Sudoměřice (v cestovnom poriadku pre verejnosť označená ako železničná trať číslo 114) je jednokoľajná, v úseku Kúty – Holíč nad Moravou je elektrifikovaná, v úseku Holíč nad Moravou – Skalica na Slovensku je neelektrifikovaná.

Sk_Kt2

Trať bola elektrifikovaná po Holíč v roku 1987 a mala odľahčovať tranzitom preťaženú trať cez Břeclav. Dĺžka úseku Kúty – Skalica na Slovensku je 26 km, dĺžka úseku Skalica na Slovensku – Sudoměřice nad Moravou je 3 km. V tomto úseku momentálne vlaky osobnej dopravy nepremávajú.

ZSSK na tejto trati v súčasnom grafikone vlakovej dopravy prevádzkuje denne 11 párov osobných vlakov v pracovných dňoch a 8 párov vlakov v sobotu, nedeľu a vo sviatok.

Sk_Kt

Na trať sú nasadzované v prevažnej miere motorové jednotky.

V Kútoch  sa trať pripája k trati 110 – Bratislava – Kúty – Břeclav a k trati  116 Trnava – Kúty. V stanici Holíč nad Moravou je trať pripojená k trati Holíč nad Moravou – Hodonín, na tejto trati je momentálne osobná doprava zastavená.

Číslo trate: ŽSR 114
Správca: Železnice Slovenskej republiky
Trasa: Skalica na Slovensku- Kúty
Rozchod: 1435 mm

Sk_Kt3

Stanice na trati

  • Skalica na Slovensku
  • Kátov
  • Holíč nad Moravou – križovatka s traťou 115 (Holíč – Hodonín)
  • Kopčany
  • Gbely
  • Gbely zastávka
  • Kúty – križovatka s traťou 110 (Bratislava – Břeclav) a 116 (Kúty – Trnava)

Zdroj: wikipedia.org, vlaky.net

728*90

1 komentár

  1. Pekne video. Trat 114 je z vetsicasti jakasi elektricka lokalka. Je jednokolejna, stanice bez rychlostni navestni soustavy, vymeny stavene mistne nebo samovraty, odjezdova navestidla skupinova nebo zadna. V elektrizovanem useku jezdi jen jeden par osobnich vlaku v elektricke trakci, jinak zde jezdi pouze motorove jednotky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.