Terminál Ashford International upravili pre vlakové súpravy Eurostar e320

244
0

Ashford, Veľká Británia 20. január (Railway Gazette) – Spoločnosť Network Rail sa usiluje vybaviť medzinárodné nástupištia na stanici Ashford International varovným systémom KVB, ktorý sa používa na High Speed ​​1, a tiež mení hrany plošiny na ukladacom obryse UIC-B.

To umožní, aby bola stanica obsluhovaná vlakovými súpravami Siemens Velaro e320 Eurostar od apríla a „potenciálne všetkými ďalšími vysokorýchlostnými vlakmi ďalšieho operátora,“ uviedol Network Rail.

Platformy používané medzinárodnými službami neboli postavené na plné európske normy, keď terminál Ashford International v deväťdesiatych rokoch minulého storočia prestavovali, pretože vlaky Eurostar prvej generácie zostrojili pre obmedzený dopravný priestor v rámci Spojeného kráľovstva. Súpravy vlakov boli tiež vybavené britským systémom automatického varovania, ktorý novšie vlakové súpravy e320 nemajú.

Projekt na zmenu vo výške 10 miliónov britských libier podporí aj okresná rada okresu Kent a mestská rada mesta Ashford finančnými prostriedkami spoločenstva miestnych podnikov South East Local Enterprise Partnership.

„Nové signalizačné zariadenia a nástupištia zabezpečia mestskú stanicu do budúcnosti a zachová sa jej stav ako súčasť európskej vysokorýchlostnej siete“, povedal 15. januára Mark Ellerby, Senior Commercial Scheme Sponsor zo spoločnosti Network Rail.

Zdroj: Railway Gazette

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.