Taliansko: Počet obetí čelnej zrážky dvoch vlakov stúpol na 27

177
0

Rím 13. júla (TASR) – Počet obetí utorkovej čelnej zrážky dvoch regionálnych vlakov na juhovýchode Talianska stúpol na 27. Zranených je ďalších 50 ľudí. Informovala o tom dnes talianska tlačová agentúra ANSA.

K zrážke došlo v stokilometrovej rýchlosti na jednokoľajnej trati medzi mestami Corato a Andria, severne od prístavného mesta Bari, dodala svetová agentúra DPA.
Zábery odvysielané v televízii zachytávali úplne zničené prvé vozne oboch vlakov, ktoré sa zrazili.

Predstaviteľ železničnej polície Giancarlo Conticchio uviedol: „Jeden z tých dvoch vlakov tam nemal byť. Bola to určite chyba. A my musíme zistiť, prečo k nej došlo.“

Taliansko vlaky zrážka obete

Prví záchranári, ktorí dorazili na miesto nehody, vypovedali, že to bol strašný pohľad. „Videl som mŕtvych ľudí. Ľudí, ktorí volali o pomoc. Ľudí, ktorí plakali. Bol to najhorší pohľad v mojom živote,“ uviedol jeden z policajtov.
Starosta neďalekého Corata, Massimo Mazzili, na Facebooku napísal, že „to vyzeralo ako havária lietadla“.

Zdravotníci zverejnili výzvu na darovanie krvi, pretože ošetrili desiatky zranených a chýbala im krv.
Medzi zranenými bolo aj batoľa, ktoré vytiahli z trosiek vlaku. Podľa agentúry ANSA pri zrážke zahynul najmenej jeden z rušňovodičov.
Vlaky plné študentov a ľudí cestujúcich za prácou sa zrazili okolo 11.30 h na jednokoľajnej trati medzi Coratom a Andriou. Talianske médiá informovali, že mnohí cestujúci boli dlhšie uväznení v troskách vlaku na mieste zrážky, ktoré bolo pre záchranárov ťažko prístupné.

Taliansko vlaky zrážka obete

Taliansky premiér Matteo Renzi vyzval na urýchlené vyšetrenie príčiny zrážky a vyjadril sústrasť rodinám obetí.
Významná talianska mimovládna organizácia Legambiente uviedla, že problémom mohla byť skutočnosť, že na starých železničných tratiach na vidieku nie je automatický brzdný systém a v minulosti sa do nich takmer neinvestovalo. Nemožno vylúčiť ani ľudskú chybu. Podľa talianskych médií jeden z vlakov nemal na trati byť – mal čakať na zastávke, kým ho druhý neminie.

Zrážka vlakov v Taliansku

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.