Strojné brúsenie koľajníc na celom území SR vyjde ŽSR 6,8 milióna eur

337
0

Bratislava 3. júna (TASR) – Strojné brúsenie koľajníc vyjde Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) 6,8 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazka zahŕňa opravu pozdĺžneho a priečneho profilu koľajníc v koľaji a odstránenie povrchových chýb koľajníc v rámci celého územia SR. Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Tieto služby pre ŽSR zabezpečia firmy TSS Grade a Tempra. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena, pričom železničiari pôvodne predpokladali hodnotu zákazky na 6,2 milióna eur bez DPH. Zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov.

Strojné brúsenie koľajníc má pozostávať z diagnostiky pojazdnej plochy koľajníc s grafickým výstupom, brúsenia pojazdnej plochy koľajníc, tiež z odsávania odpadu z brúsnych kotúčov a jeho likvidácie vrátane likvidácie opotrebených brúsnych kotúčov. Dodávateľ má zároveň zabezpečiť protipožiarnu ochranu počas poskytovania predmetu zákazky či vyhotovenie grafického záznamu hlavy koľajnice po vykonanom brúsení.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.