SR prezentuje v Šanghaji tranzitné možnosti v rámci hodvábnej cesty

355
0

Bratislava 21. marca (TASR) – Slovensko prezentuje na výstave Intermodal Asia 2017 v Šanghaji tranzitné možnosti v rámci novej hodvábnej cesty z Ázie do Európy. Obchodnú misiu vedie podľa hovorkyne rezortu dopravy Karolíny Duckej pracovná skupina pri ministerstve dopravy k napĺňaniu Memoranda o porozumení Slovenskej republiky – Čínskej ľudovej republiky pre podporu hodvábnej cesty.

„Je to výborná príležitosť, aby sme sa predstavili ako dôveryhodný obchodný partner v srdci Európy. Slovensko ponúka svoj obchodný potenciál relevantným čínskym spoločnostiam, ktoré organizujú dopravu z Ázie do Európy,“ priblížil predseda pracovnej skupiny Peter Hrapko.

Možnosti spolupráce sa podľa rezortu dopravy otvárajú najmä v oblasti železničnej dopravy z Číny do Európy, cez Rusko, Ukrajinu a na Slovensko. „Počet čínsko-európskych medzinárodných vlakov ročne narastá o viac ako 100 %. Slovensko má záujem participovať na ich preprave cez svoje územie,“ priblížila Ducká.

Spoločné rokovania slovenských zástupcov s desiatkami čínskych spoločností sú podľa jej slov naplánované na niekoľko dní, počas trvania výstavy a konferencie v Šanghaji v dňoch 20. až 23. marca. Hovoriť budú o využití kontajnerovej dopravy, slovenských prekladiskových termináloch na východe krajiny a v pláne sú aj rokovania so Slovenskou poštou.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.