Spoločnosť RegioJet skončila vlani prvýkrát za celý rok v zisku

260
0

Praha 17. augusta (TASR) – Český súkromný železničný dopravca RegioJet zarobil minulý rok takmer 41 miliónov Kč a prvýkrát od roku 2011, keď na jeseň začal s prevádzkou, skončil v zisku. Vyplýva to z konečných auditovaných hospodárskych výsledkov za rok 2015, o ktorých dnes informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Ako uviedol server novinky.cz, zisk firmy RegioJet za minulý rok dosiahol celkovo 40,9 milióna Kč (1,51 milióna eur) pri tržbách 718,5 milióna Kč. V prípade tržieb ide o rast o 37 %. Na porovnanie, v roku 2014 dopravca zo skupiny Student Agency podnikateľa Radima Jančuru prerobil 42 miliónov Kč.

„Zisk sa podarilo dosiahnuť vďaka znižovaniu nákladov na jedno sedadlo. Vlaky jazdia obsadené v priemere z 80 %, minulý rok sa počet cestujúcich zvýšil o štvrtinu a vďaka zabezpečeniu nových vagónov jazdia niektoré súpravy až s 13 vozňami,“ uviedol Jančura.

RegioJet prepravil minulý rok na svojich trasách v ČR a na medzinárodných spojoch na Slovensko celkovo 3,01 milióna cestujúcich. V porovnaní s rokom 2014 to znamená rast o 620.000, teda o 26 %.

Za tento rok predpokladá RegioJet ziskové hospodárenie v podobnej výške ako v roku 2015 s tým, že v prípade tržieb a počtu cestujúcich očakáva rast o štvrtinu. „Celkový rast počtu cestujúcich očakávame v tomto roku vo výške približne 25 %,“ uviedol Jančura. Ako dodal, na jednej strane je to vďaka rozšíreniu služieb na trase Praha – Košice, kde sú aktuálne najväčším dopravcom, a na druhej vďaka novej linke vedúcej do Starého Města, Přerova a na Zlínsko.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.