Siemens potvrdil „najväčšiu ponuku rušňov v Európe“

1169
0

Viedeň, Rakúsko 30. január (Railway Gazette) – Rakúske železnice ÖBB podpísali dňa 27. januára rámcovú zmluvu na dodávku až 200 nákladných rušňov, po uplynutí regulačnej odkladnej lehoty, ktorá začala plynúť potom, čo uznali firmu Siemens ako prednostného dodávateľa 16. januára.

Dodávka s nezverejnenou celkovou hodnotou pokrýva až 100 elektrických rušňov na striedavý prúd, 50 multisystémových rušňov a 50 rušňov na striedavý prúd s dieselovými výkonovými modulmi.

Firma zákazku v hodnote okolo 120 miliónov eur  chce využiť na počiatočnú dodávku 30 multi-systémových rušňov, ktoré majú byť dodané nemeckou továrňou spoločnosti Siemens v Mníchove-Allachu so začiatkom od leta 2018. 6400 kW rušňe Vectron s maximálnou rýchlosťou 160 km/h budú vybavené systémom ETCS a národnými kontrolnými systémami, a majú byť využívané nákladnou divíziou Rail Cargo Group ÖBB na cezhraničné trasy do Rakúska, Chorvátska, Českej republike, Nemecka, Maďarska, Talianska, Poľska, Slovenska a Slovinska.

„Európa je náš trh, a to nielen Rakúsko“, povedal Andreas Matthä, generálny riaditeľ spoločnosti ÖBB Holding. „Tieto nové rušne nám umožnia ďalej rozšíriť našu medzinárodnú nákladnú dopravu pomocou nášej vlastnej trakcie, z Českej republiky do Talianska, alebo z Nemecka do Slovinska.“

„Víťazstvo v najväčšom tendri na rušne v Európe podčiarkuje predovšetkým jednu vec: schopnosť našej platformy Vectron“ uviedol Jochen Eickholt, CEO divízie Siemens Mobility. „Ponúka najväčšiu flexibilitu po celú dobu životného cyklu rušňa. A pre prevádzkovateľa to znamená, že môžu pripravovať dlhodobé plány do budúcnosti. „

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.