SBB Cargo prijala nový model financovania pre lokomotívy na objednávku

735
0

Zürich, Švajčiarsko 30. január (Railway Gazette) – Nákladná divízia švajčiarskych spolkových železníc SBB Cargo vyhlásila, že je pripravená „vstúpiť do nových foriem financovania“, keď oznámila objednávku 18 multi-systémových elektrických rušňov Siemens Vectron.

SBB Cargo International sa rozhodla objednať rušne cez LokRoll, leasingovú spoločnosť zriadenú rodinnou investičnou skupinou Reichmuth Infrastruktur Schweiz. SBB tu pôsobí ako partner investičného fondu pre infraštruktúru, podnik verejného obstarávania a riadenie projektov, typového schvaľovania a správy aktív.

Tieto 6400 kW rušne s maximálnou rýchlosťou 160 km/h budú vybavené systémom ETCS, ako aj národným systémom riadenia vlakov pre Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a Taliansko.

Zástupcovia SBB Cargo International uviedli, že boli „presvedčený o výkone“ podobných rušňov, ktoré pôsobia na nemeckom domácom trhu, a veria, že môžu byť využité pre zvýšenie účinnosti a efektívnosti poskytovaných služieb na trase zo Severného mora do Talianska. Ako povedali, rastúca prevádzka na trans-alpínskych koridoroch, zvyšujúca sa konkurencia na železniciach a otvorenie hlavného tunela Gotthard to všetko boli výzvy na doplnenie interoperabilných multi-systémových rušňov do medzinárodnej prevádzky.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.