Rušňovodiči RegioJetu zakladajú odbory. Berú aj 45 tisíc českých korún, tvrdí firma

258
0
ZDIEĽAŤ

Praha 25. október (iDnes.cz) – Rušňovodiči vlakov českého súkromného dopravcu RegioJet sa usilujú o vznik odborárskej organizácie. Chcú založiť bunku v celoštátnej Federácii strojvodcov. Spoločnosť v reakcii na počínanie rušňovodičov uviedla, že im nedávno zvyšovala platy.

„Rokovania prebiehajú, pripravuje sa ustanovujúca schôdza. Je príjemné, že si aj kolegovia u súkromných dopravcov uvedomujú význam profesijnej odborovej organizácie, „uviedol pre server Zdopravy.cz, ktorý s informáciou prišiel, zástupca Federácie strojvodcov Libor Poláček.

Hovorca RegioJet Aleš Ondrůj vznik odborárskej organizácie nevylúčil. Komunikácia medzi zamestnancami a vedením spoločnosti podľa neho prebieha.

„Každý zo zamestnancov má možnosť osloviť priamo majiteľa firmy Radima Jančuru. Rušňovodiči sa tiež napríklad priamo podieľajú na nastavení turnusov a plánovaní zmien. Nedávno RegioJet zvýšil mzdy rušňovodičov o 14%, ktorí si tak môžu- vrátane príplatkov- zarobiť čiastku presahujúcu až 45 tisíc českých korún čistého mesačne, „povedal Ondrůj na otázku iDNES.cz. Podľa neho sa firma snaží nastaviť pre svojich ľudí čo najlepšie podmienky.

Nie je to pritom prvýkrát, kedy sa Jančurovi zamestnanci šikujú do kolektívneho telesa. V Student Agency vznikla odborová organizácia vodičov autobusov pred niekoľkými rokmi. Dnes už ale nefunguje.

Rušňovodiči RegioJetu pôvodne zvažovali vlastné odbory, nakoniec sa ale priklonili k federácii, ktorej korene siahajú až do 19. storočia, pripomenul server Zdopravy.

Foto: RegioJet

Booking.com

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ