Rušeň Vectron RegioJetu sa stal predlohou pre výrobcu vláčikových modelov

1078
0

Praha 11. máj (RegioJet) – Prvý a zatiaľ jediný rušeň dopravcu RegioJet začne jazdiť už aj po koľajniciach modelovej železnice, a to vďaka rakúsko-nemeckej spoločnosti Roco, ktorá prichádza na európsky trh s májovou novinkou – modelom viacsystémového rušňa SIEMENS Vectron 193.227 dopravcu RegioJet.

 Ide o model reálne prevádzkovaného rušňa zo skupiny STUDENT AGENCY. Na typicky žltej skrini rušňa sú popri logu RegioJetu motívy spojené s relaxovaním na pláži, ako sú potápačské plutvy, šnorchel, plážová taška či klobúk.

Rovnako ako v skutočnosti, je aj na modeli portrét hlavy majiteľa STUDENT AGENCY a RegioJetu Radima JANČURU s potápačskými okuliarmi. Celý motív dopĺňa slogan „Mám dovolenou“, ktorý sa snaží cestujúcim na staniciach pripomenúť letnú atmosféru pohody a dovoleniek na slnečnej pláži.

Tento rušeň nasadzuje RegioJet v skutočnosti na čelo svojich expresných vlakov na tzv. južnej vetve z Prahy do Brna a ďalej do Bratislavy či Viedne a aj na nočné spoje do Košíc. Ide o jeden z piatich rušňov Vectron, ktoré RegioJet aktuálne prevádzkuje.

Vzhľadom na to, že spoločnosť Roco nasadila nový model do svojej medzinárodnej distribučnej siete, sa dá predpokladať, že dovolenkový Vectron doplní zbierky zberateľov a bude nasadený na modelové koľajiská po celej Európe. Už teraz je ako novinka dostupný v modelárskych obchodoch po celom Slovensku, Českej republike, Rakúsku, Nemecku a samozrejme sa predáva aj cez internet.

Príprava výroby tohto modelu zabrala približne pol roka. Minulý rok v októbri sa spoločnosť Roco obrátila na RegioJet so zámerom stvárniť model dovolenkového Vectronu. RegioJet poskytol spoločnosti Roco podklady pre grafické stvárnenie, špecifikáciu jednotlivých farieb a ďalšie potrebné údaje. Výsledkom je veľmi presný model lokomotívy prepracovaný do tých najmenších detailov vo veľkosti H0.

Model rušňa sa dá doplniť aj o modely osobných vozňov RegioJetu, ktoré spoločnosť Roco vo svojom sortimente tiež ponúka.

Podobne ako sa liberalizuje prevádzka na skutočnej železnici a zákazníci majú stále viac možností využívať služby ďalších neštátnych dopravcov, preniká tento trend aj na modelovú železnicu. Výrobcovia aj zberatelia sa snažia čo najpresnejšie sledovať trendy skutočnej železničnej prevádzky.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.