Rezort dopravy: Na pozemok, ktorý kúpili ŽSR, vznikli tri rozdielne posudky

166
0

Bratislava 8. januára (TASR) – Kontrolný posudok, ktorý si nechalo vypracovať Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR, určil cenu pozemku pri Devínskej Novej Vsi na 850.000 eur. Na pozemok, ktorý kúpili Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), tak vznikli tri rozdielne posudky. Pre TASR to uviedla hovorkyňa MDV Karolína Ducká. Vysvetliť, ako mohli vzniknúť tri odlišné posudky na rovnaký pozemok, by rezortu dopravy malo vysvetliť ministerstvo spravodlivosti a komora znalcov a tlmočníkov.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR si v prípade pozemku v Devínskej Novej Vsi nechalo vypracovať kontrolný posudok z Ústavu súdneho inžinierstva k pôvodnému posudku za viac ako 1,5 milióna eur. „Kontrolný posudok z tejto nezávislej kapacity určil cenu na 850.000 eur, na základe čoho začal rezort dopravy pracovať na právnej analýze ako postupovať, aby boli ochránené záujmy štátu,“ priblížila Ducká.

Posudok na tento pozemok si dalo vypracovať aj opozičné hnutie OĽaNO. Poslanec Národnej rady (NR) SR za OĽaNO Ján Marosz v utorok na tlačovej konferencii uviedol, že podľa tohto posudku má pozemok hodnotu maximálne 43 eur za štvorcový meter. „Celý pozemok teda nie je hodný 1,2 milióna eur, ale len 573.000 eur,“ skonštatoval. Marosz podotkol, že ŽSR pozemok kúpili za viac ako milión eur s cenou 90 eur za štvorcový meter na základe posudku znalca, ktorého si vybral predávajúci.

MDV sa obráti na ministerstvo spravodlivosti a komoru znalcov a tlmočníkov, aby vysvetlila, ako mohli vzniknúť tri tak rozdielne posudky na rovnaký pozemok. „V prípade, ak sa preukáže, že pri postupe znalcov bol porušený zákon, bude rezort dopravy trvať na tom, aby ŽSR urobili všetky potrebné právne kroky na ochranu svojich záujmov,“ zdôraznila Ducká.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.