Rezort dopravy chce od decembra obnoviť vlakové spojenie do Rajky a Győru

1067
0

 Bratislava 24. marca (TASR) – Ministerstvo dopravy pod vedením Árpáda Érseka (Most-Híd) plánuje od decembra tohto roku obnoviť železničné spojenie Bratislavy s Rajkou a Győrom v Maďarsku. Zámerom je podľa rezortu lepšie prepojenie susedných regiónov.

„Ministerstvo dopravy na základe rastúcej mobility medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou iniciovalo rokovania s maďarskou stranou o obnovení vlakového spojenia. Návrh grafikonu vlakovej dopravy počíta s realizáciou tohto spojenia od decembra 2017,“ spresnil minister Érsek.

Navrhované spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne by malo podľa predpokladov ponúkať dopravu v čase silnej dopravnej špičky. „Spolu by išlo o 10 spojov v oboch smeroch. Ich nastavenie by zároveň umožňovalo prepojenie až do Budapešti,“ doplnila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

V súčasnosti je ešte podľa jej slov potrebné splniť všetky požadované legislatívne a technické požiadavky. Vlakové výkony na slovenskej strane by sa mali poskytovať na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme. „Pôjde však o minimálne náklady zo strany štátu, keďže prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV, ktorá predĺži už existujúce spoje na maďarskej strane,“ dodala Ducká.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.