Rekonštrukcia železničného priecestia v úseku Palárikovo – Nové Zámky

442
0

Bratislava 18. septembra (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch 18. septembra až 13. októbra realizujú výlukové práce v medzistaničnom úseku Palárikovo – Nové Zámky.

V rámci tejto výluky sa zrealizuje komplexná rekonštrukcia dvojkoľajného priecestia v km 135,919 a oprava koľajového lôžka výhybiek v ŽST Palárikovo. Rekonštruované priecestie sa nachádza v obci Palárikovo, JIČ (jedinečné identifikačné číslo priecestia) SP2014. Práce pozostávajú z vytrhnutia a pokládky koľajových polí, čistenia štrkového lôžka, bagrovania a doplnenia štrkového lôžka, opravy geometrickej polohy koľaje a zvárania.
Počas výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie traťovej rýchlosti 30 km/h, resp. 50 km/h. Počas výluky preto môže dôjsť k miernemu meškaniu vlakov.

Cestná uzávera priecestia trvá nepretržite od 22. septembra od 07.00 h do 5. októbra, do 18.00 h.

Vzhľadom na to, že ide o dvojkoľajný medzistaničný úsek, prevádzka sa bude zabezpečovať po prevádzkovanej koľaji.
ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác, a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.