Rekonštrukcia vedenia na trati medzi Púchovom a Českom bude stáť 28,2 mil. eur

743
0

Bratislava 27. júna (TASR) – Rekonštrukcia trakčného vedenia na železničnom úseku od Púchova cez Lúky po Makytou po štátnu hranicu Slovenska s Českou republikou vyjde Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) 28,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazku pre ŽSR zabezpečí združenie českých firiem Elektrizace železnic Praha a AŽD Praha.

Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. ŽSR pôvodne predpokladali hodnotu zákazky vo výške 28,6 milióna eur bez DPH, v súťaži si vyberali z dvoch prijatých ponúk.

Dodávateľ by mal pre železnice zaistiť komplexnú rekonštrukciu trakčného vedenia v tomto úseku a s tým súvisiace práce. Traťový úsek z Púchova po Horní Lideč v Českej republike je súčasťou transeurópskej dopravnej siete TEN-T. V roku 2015 sa pritom ukončila modernizácia železničnej stanice Púchov.

Rekonštrukciou trakčného vedenia z Púchova po hranicu s Českou republikou by sa mala podľa ŽSR zvýšiť plynulosť a bezpečnosť prevádzky a skvalitniť by sa mali služby pre cestujúcich. Zákazka nebude spolufinancovaná z eurofondov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.