RegioJet získal v Poľsku certifikát bezpečnosti,môže vstúpiť na poľské železnice

323
0

Bratislava 20. decembra (TASR) – Súkromný dopravca RegioJet získal poľský certifikát bezpečnosti. Spoločnosti sa tak otvára možnosť vstupu na poľské železnice.

„Certifikát bezpečnosti potvrdzuje, že RegioJet splnil národné predpisy a aj požiadavky vyplývajúce z príslušnej legislatívy EÚ na zaistenie bezpečnosti železničnej prepravy na území Poľska,“ vysvetlil hovorca firmy Aleš Ondrůj.

Certifikát je podľa neho nevyhnutný na to, aby mohol dopravca v budúcnosti požiadať o pridelenie kapacity na svoje prípadné spoje na území Poľska. „RegioJet aktuálne spája Poľsko s Českou republikou autobusovými spojmi, a to na linke Ostrava – Krakov, a tiež medzinárodnou autobusovou linkou Praha – Vroclav – Varšava a späť,“ vymenoval Ondrůj.

V budúcom roku pritom dopravca očakáva viac než 30-% nárast počtu cestujúcich vo svojich vlakoch. A to hlavne vďaka novým spojom na trase z Prahy cez Brno do Viedne alebo Bratislavy, ktoré spoločnosť predstavila od zmeny cestovného poriadku 10. decembra tohto roku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.