RegioJet spúšťa na východe spolu s tromi dopravcami nadväzné spoje k vlakom

431
2

Bratislava 14. októbra (TASR) – Súkromný dopravca RegioJet nadviazal na východe Slovenska spoluprácu s troma autobusovými dopravcami, a to so SAD Humenné, SAD Prešov a Bus Karpaty.

Od pondelka 17. októbra tak spustia sieť piatich nadväzných autobusových liniek, ktoré budú od vlakovRegioJet z Česka a Bratislavy rozvážať cestujúcich ďalej po východnom Slovensku. „Pri všetkých piatich linkách budeme garantovať vzájomnú nadväznosť medzi vlakmi a autobusmi alebo zaistenie náhradného prípoja či asistencie v prípade výrazne meškajúceho spoja,“ avizoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Autobusy budú premávať napríklad do Starej Ľubovne, Prešova, Bardejova, Svidníka, Stropkova, Humenného či Vranova nad Topľou alebo do Sečoviec a ďalších miest na východe krajiny. Odchádzať budú po príchode vlakov priamo zo staníc a premávať budú aj v opačnom smere. Teda cestujúcich tiež privezú z východoslovenských miest do staníc vlakov.

„Vážime si túto spoluprácu. Vďaka nej sa zlepší dopravná obslužnosť a prepojenie východného Slovenska s Bratislavou a Českou republikou,“ doplnil majiteľ spoločnosti Radim Jančura.

Aj napriek tomu, že ide o spojenie viacerých dopravcov, cestujúci budú môcť v autobusoch cestovať vždy na jeden cestovný lístok, ktorý bude platiť aj vo vlaku a aj v nadväznom autobuse. „Pôjde tak o istú formu integrovanej dopravy, ktorá je obľúbená najmä v zahraničí,“ zhodnotil Ondrůj.

728*90

2 KOMENTÁRE

  1. To je super správa. Škoda, že autobusoví dopravcovia po celom Slovensku neprejavili toľko ochoty pri zabezpečovaní nadväznosti spojov ZSSK. Ak by sa tak stalo, už dávno sme mohli mať lepší integrovaný dopravný systém. To by však autobusoví dopravcovia nemohli vidieť v ZSSK konkurenta, ale partnera pre spoluprácu. A pokiaľ sa tak neudeje, budú sa pomaly strácať cestujúci z verejnej dopravy (autobusovej aj železničnej) a bude silnieť individuálna doprava a prinášať so sebou všetky negatíva. A zodpovední? Budú sa len čudovať a čudovať a čudovať…

  2. Je to naozaj potešujúca správa. Škoda, že takíto ústretoví nie sú aj iní autobusoví dopravcovia vo vzťahu k spojom, ktoré jazdia pod hlavičkou ZSSK. Pretože, ak by v ZSSK nevideli len konkurenta, ale aj partnera pre spoluprácu a ďalší rozvoj mohli by sme byť na Slovensku podstatne ďalej v integrácii verejnej dopravy. Zatiaľ ubúdajú cestujúci z verejnej dopravy (cestnej aj železničnej) a rastie individuálna automobilová doprava so všetkými svojimi negatívnymi stránkami. A čo na to kompetentní? Tí sa len čudujú a čudujú a čudujú…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.