RegioJet spojí vlakmi Bratislavu s Prahou dvakrát denne

123
0

 Bratislava 30. novembra (TASR) – Český súkromný dopravca RegioJet spojí dvakrát denne vlakmi Bratislavu s Brnom a Prahou. Dopravca dnes totiž podľa hovorcu Aleša Ondrůja dostal oficiálny list od českého správcu železničnej infraštruktúry – Správy železničnej dopravnej cesty, v ktorej mu potvrdil cestovný poriadok spojov na tejto trase.

Vlaky RegioJet začnú na tejto trase jazdiť od pravidelnej úpravy cestovných poriadkov, ktorá nastane 11. decembra. Z Bratislavy budú spoje odchádzať skoro ráno a poobede. Prvý spoj pôjde z hlavnej stanice každý deň o 5.45 h a do Prahy príde o 9.42 h. „Jazdná doba bude 3 hodiny a 57 minút. Vlak bude okrem toho zastavovať aj v Kútoch, Břeclavi, Českej Třebovej a v Ústí nad Orlicí,“ priblížil Ondrůj.

Druhý vlak bude vychádzať z Bratislavy o 15.10 h a do Prahy príde o 19.42 h. Zastavovať bude aj v Kútoch a v Břeclavi. V opačnom smere z Prahy do Bratislavy bude ranný spoj odchádzať o 7.15 h s príchodom do slovenského hlavného mesta o 11.12 h. Druhý spoj bude z Prahy vychádzať o 15.19 h a do Bratislavy príde večer o 19.12 h.

Okrem spojov medzi Bratislavou a Prahou spustí RegioJet aj vlakovú linku z Prahy cez Brno a Břeclav na Hodonísko a do Starého Města pri Uherskom Hradišti. Premávať bude jedenkrát denne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.