RegioJet sa pripravuje na nápor cestujúcich pred začiatkom školského roka

110
0

Praha/Bratislava 31. augusta (RegioJet) – RegioJet sa pripravuje na nápor cestujúcich pred začiatkom školského roka. Ešte v priebehu leta vozňový park doplnili o nové rušne a vozne, ktoré postupne nasadzujú do prevádzky a sú pripravení nimi posilniť najviac vyťažené vlaky.

Väčšina vlakov RegioJet ponúka ešte dostatočný počet miest, ich kapacita sa však veľmi rýchlo napĺňa. Dispečeri preto 24 hodín denne monitorujú obsadenosť všetkých vlakov a najvyťaženejšie spoje sa snažia posilniť o ďalšie vozne. Cestujúcim odporúčajú zbytočne neotáľať a zakúpiť si lístky v dostatočnom predstihu, nakoľko spoločnosť očakáva, že väčšina vlakov a autobusov bude počas víkendového náporu vypredaná. K pridaniu posilového vozňa môže prísť aj len niekoľko hodín pred odchodom vlaku. V takom prípade je okamžite uvedený do predaja a cestujúcim sa zobrazí v internetovom rezervačnom systéme RegioJetu.

Od nedele 2. septembra, kedy sa všeobecne očakáva najväčší nápor cestujúcich, zavádzajú do prevádzky úplne nový vlak, ktorý bude spájať Bratislavu s Brnom a Prahou. Ponúkať bude ideálne časy odchodov – z Bratislavy bude vychádzať každé ráno o 8:47. Späť z Prahy bude odchádzať až poobede o 17:21 s návratom do Bratislavy vo večerných hodinách o 21:12. Vyhovujú tak častým podnetom cestujúcich, ktorí chceli vlakmi dochádzať do škôl v Českej republike. Nový spoj bude vhodný aj na služobné cesty a jednodenné výlety do Prahy. Žlté vlaky budú spájať metropoly Slovenska a Čiech po novom až 4x denne.

Cestujúci sa nemusia báť, že by boli vlaky a autobusy RegioJetu pred začiatkom školského roka preplnené. Každému zákazníkovi garantujú miesto na sedenie. Do vlakov aj autobusov predávajú iba toľko cestovných lístkov, koľko miest na sedenie ponúkajú. Miestenka je zadarmo súčasťou cestovného lístka.

Od 1. septembra môžu deti, študenti a seniori pri svojich cestách výrazne ušetriť. Lístky z Bratislavy do Prahy budú vo vlakoch RegioJet dostupné už za € 4,40. Zo Žiliny do Prahy sa budú môcť odviezť aj za € 3,-. V Českej republike totiž vstupuje do platnosti štátne nariadenie, podľa ktorého budú dopravcovia voziť deti, študentov a seniorov až so 75% zľavou. Rezervačný systém RegioJetu klientom automaticky spočíta, akú dlhú časť trasy prejazdili na Slovensku a akú v Českej republike tak, aby ušetrili čo najviac peňazí.

Vozový park RegioJetu doplnili cez prázdniny ďalšie moderné vozidlá. Jedná sa o dva špičkové rušne TRAXX od kanadského výrobcu Bombardier a dopravca postupne odoberá aj nové vozne Astra s tabletmi v opierkach sedadiel z celkovej 16 ks série. Do niekoľkých mesiacov tak chce zaraďovať do prevádzky až 26 takýchto moderných vozňov s dizajnom rýchlovlakov ICE, ktoré sa stanú základom ich vozňového parku.

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.