RegioJet prijme na Kysuciach a v Žilinskom kraji až 50 nových členov palubného personálu

1145
0

Bratislava 29. máj (RegioJet) – Súkromný dopravca RegioJet plánuje v najbližších dňoch prijať až 50 stewardov na obsluhu cestujúcich v žltých vlakoch, a to najmä z Kysúc, okresu Čadca a ďalších lokalít Žilinského kraja.

Noví zamestnanci by obsluhovali cestujúcich na vlakových spojoch RegioJet z pohraničnej stanice Návsí (ČR) do Prahy a späť a rovnako aj medzinárodné spoje spájajúce 3x denne Košice s Českou republikou. Prípadní záujemcovia sa môžu uplatniť aj na ďalších vlakových príp. autobusových linkách, ide napr. o spoje medzi Bratislavou a Prahou, od decembra navyše chystá RegioJet novú vlakovú linku z Prahy do Viedne.

„Železničná stanica v Návsí sa nachádza približne 20 kilometrov od Čadce a je dobre dostupná z miest, ako sú aj Krásno nad Kysucou, Turzovka, Svrčinovce, Skalité a ďalšie. Návsí je nástupnou stanicou pre palubný personál až u štyroch vlakových spojov RegioJet denne. Je to ideálna šanca nie len na atraktívne zamestnanie na plný pracovný úväzok, ale napríklad aj na letnú brigádu pre študentov (starších ako 18 rokov). Naši noví kolegovia dostanú možnosť veľa cestovať, komunikovať s klientami vo vlakov RegioJet a získajú množstvo skúseností, ktoré sú užitočné pre ich ďalšiu kariéru,“ hovorí Gabriela Lžíčařová, personálna riaditeľka spoločnosti RegioJet.

Nábor nových stewardov súvisí s neustálym rozširovaním služieb vlakového dopravcu RegioJet, ktorý len v tomto roku plánuje, čo sa týka počtu cestujúcich, nárast najmenej o 20-30 %. Diaľkové vlaky RegioJet pritom v minulom roku prepravili približne 8 miliónov cestujúcich.

Nábor nových stewardov je ideálna šanca aj pre čerstvých absolventov – RegioJet totiž prijíma stewardov nielen na plný pracovný úväzok, ale aj na brigádu.

Sme jedna z mála firiem, ktorá dáva šancu aj čerstvým absolventom. Vyzývame tých, ktorí práve  maturovali, najmä na školách zameraných na hotelové služby a služby v cestovnom ruchu, aby sa zaujímali o profesie stewarda a stewardky v našich vlakoch. Je to skvelý začiatok kariéry, práca u prestížneho súkromného železničného dopravcu a možnosť, ako si stredoškolské štúdium doplniť hneď na začiatku pracovného života o cenný údaj v životopise,“ dodáva Gabriela Lžíčařová, personálna riaditeľka spoločnosti RegioJet, a dopĺňa: „Je to zároveň aj skvelá brigáda propri štúdiu na vysokej škole.“

Palubný personál patrí k našim najdôležitejším zamestnancom,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ RegioJet, a dodáva: „Sú to oni, kto svojimi službami stojí za obľúbenosťou našich spojov. Je to vynikajúci tím, ktorý obsluhuje našich cestujúcich a dbá o ich pohodlie a bezpečné cestovanie. Je to tím, ktorý bez rozdielu musí poskytnúť špičkový profesionálny servis od manažéra po študenta, či babičku, ktorá sa vydala s deťmi na výlet. A práve tých, ktorí toto dokážu a je to pre nich výzva, hľadáme do nášho tímu.“

Práca stewarda v RegioJete je tiež dobrým základom pre ďalší profesijný rast v oblasti palubných služieb zákazníkom. Stewardi, ktorí predtým pôsobili v RegioJete, dnes lietajú pre špičkových medzinárodných leteckých dopravcov a práca na žltých linkách sa pre nich stala skvelým odrazovým mostíkom ku kariére v oblakoch. Ak sa súčasným stewardom nechce vyletieť do „oblakov“, máme pre tých najlepších pripravený kariérny postup v rámci firmy. V tejto chvíli tvoria 80 % zamestnancov zákazníckeho servisu a dispečingu bývalí stewardi. Životopisy je možné posielať na zamestnanie@regiojet.sk.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.