RegioJet prepravil v roku 2016 na trase do Komárna približne 2,6 milióna ľudí

312
0

Bratislava 11. marca (TASR) – Súkromný dopravca RegioJet prepravil v roku 2016 vo vlakoch na trase medzi Bratislavou a Komárnom približne 2,6 milióna cestujúcich.

Tento počet je podľa hovorcu spoločnosti Aleša Ondrůja 3,2-násobne vyšší, než aký na rovnakej trase prepravovala do roku 2012 štátna Železničná spoločnosť Slovensko. „Denne tak využíva najmä v prímestskom okolí bratislavskej aglomerácie verejnú vlakovú dopravu približne o 5000 cestujúcich viac, čo znamená menej o 2500 až 3000 áut denne na preťažených príjazdových komunikáciách do hlavného mesta,“ vyčíslil Ondrůj.

V súčasnosti vlaky dopravcu fungujú na trase z Bratislavy do Komárna päť rokov. Prvé takéto spoje vyšli na trať 4. marca 2012. „Počas piatich rokov prevádzky prepravili viac ako 10 miliónov cestujúcich,“ dodal Ondrůj. Dopravca vypravuje vlaky na trase s dotáciou od štátu na základe zmluvy vo verejnom záujme.

Foto: RegioJet

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.