RegioJet opäť rástol, žltými vlakmi prepravil o milión cestujúcich viac

522
0

Praha 26. január (iDnes.cz) – Žltými vlaky RegioJet cestovalo v minulom roku 4,67 milióna cestujúcich. Počet ľudí, ktorí využili služby súkromného dopravcu patriaceho podnikateľovi Radimovi Jančurovi, tak medziročne vzrástol o asi milión. Viac cestujúcich pribudlo okrem iného kvôli navyšovaniu spojov na trati medzi Prahou, Brnom a Bratislavou.

Okrem rozširovaniu počtu spojov stojí za nárastom prepravených cestujúcich aj zavedenie segmentu lacnejšieho cestovania v tarife low-cost, ktorý ponúka základné servis spojený s prepravou, ale už nie napríklad služby stewardiek či stewardov. Cena je pritom o asi pätinu nižšia ako u tarifu štandard.

Vlaňajší zhruba 26-percentný medziročný nárast počtu cestujúcich žltým vlakom v tomto roku sa podarí prekonať a to okrem iného kvôli zavedeniu novej linky do Viedne. Tú od vlaňajšieho decembra využilo 100 000 cestujúcich, uviedla spoločnosť.

Zhruba sedempercentný nárast počtu prepravených cestujúcich za minulý rok oznámil aj ďalší súkromný železničný dopravca, spoločnosť Leo Express. Ten podľa hovorkyne Kataríny Veitovej vlani prepravil 1,5 milióna cestujúcich. Do prepravných výsledkov sa však negatívne prejavila nehoda, ktorá dlhodobo vyradila jednu z piatich vlakových súprav.

Nárast cestujúcich o niekoľko miliónov očakávajú za minulý rok aj České dráhy. Celoštátne pôsobiaci dopravca však zatiaľ cestujúci za minulý rok zrátané nemá. Očakáva však, že konečné čísla bude poznať v budúcom týždni, uviedol hovorca dráh Radek Joklík.

Medziročné nárasty počtu cestujúcich sú na českej železnici viditeľné od roku 2010. V roku 2016 ČD prepravili 171,5 milióna cestujúcich, čo predstavuje nárast o 1,8 milióna.

Zdroj: iDnes.cz

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.