Ranný vlak do Zürichu odvezie z Bratislavy denne priemerne 65 až 70 cestujúcich

1879
0

Bratislava 8. januára (TASR) – Priemerný denný počet cestujúcich, ktorí nastúpia o 6.10 h v Bratislave do vysokorýchlostného vlaku Railjet xpress do švajčiarskeho Zürichu je 65 až 70. TASR o tom informoval národný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Priame vlakové spojenie, ktoré využíva súpravu Viaggio Comfort, funguje od 9. decembra 2018. Zabezpečuje cestu z Bratislavy do Švajčiarska cez Rakúsko, kadiaľ vlak jazdí rýchlosťou 230 kilometrov za hodinu.

Na snímke súprava nového priameho vlaku Railjet xpress Bratislava – Zürich na Hlavnej stanici v Bratislave 6. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Najmodernejší vlak spoločnosti ÖBB jazdí denne, pričom je nepovinne miestenkový.

Na snímke interiér súpravy nového priameho vlaku Railjet xpress Bratislava – Zürich na Hlavnej stanici v Bratislave 6. decembra 2018. FOTO TASR – Pavel Neubauer

Cestujúci z nočných rýchlikov zo smeru Prešov (Poľana) a Humenné (Zemplín) môžu navyše jednoducho prestúpiť na vlaky Railjet xpress v Bratislave, a tak je spojenie s rakúskymi a švajčiarskymi mestami jednoducho dostupné pre celé Slovensko, uzatvára ZSSK.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.