Rakúsko posilní vlakové spojenia z Wolfsthalu na letisko

749
0

Viedeň/St. Pölten 25. augusta (TASR) – Viedeň a Dolné Rakúsko rozhodli o posilnení vlakového spojenia S7, ktoré premáva na trase Floridsdorf-letisko Schwechat-Wolfsthal. V časoch špičky budú od 4. septembra na tejto trase každú hodinu namiesto dvoch vlakov premávať štyri. Linka S7 je okrem City Airport Train (CAT) a Aiportbus jediným verejným spojením na viedenské letisko.

Ponuka sa zameriava najmä na množstvo dochádzajúcich ľudí, ktorí každý deň cestujú do hlavného mesta. Nové vlaky pribudnú v pracovných dňoch v časoch od 5.00 do 9.00 a od 15.00 do 19.00. Používať sa budú najnovšie súpravy – bezbariérové vlaky Cityjet.

Vlaky v rámci Dolného Rakúsku nebudú zastavovať na všetkých zastávkach, čím ľudia cestujúci z Wolfsthalu ušetria 10 minút. Vypustené budú zastávky Mannswörth, Zentralfriedhof, Geiselbergstraße a Vienna Biocenter St. Marx.
Náklady na skrátenie intervalov si rovným dielom podelia spolkové krajiny Viedeň a Dolné Rakúsko. Obidve ročne uvoľnia milión eur každá.

Viedeň chce okrem toho od 4. septembra účinnejšie „odchytiť“ dochádzajúcich ľudí na okraji mesta. Z toho dôvodu posilní autobusové spojenia zo záchytných parkovísk v lokalite Oberlaa, denne pribudne 40 nových spojov. Mesto plánuje vybudovať ďalšie záchytné parkoviská.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.