Rakúsko posilní vlakové spojenia z Wolfsthalu na letisko

1674
0

Viedeň/St. Pölten 25. augusta (TASR) – Viedeň a Dolné Rakúsko rozhodli o posilnení vlakového spojenia S7, ktoré premáva na trase Floridsdorf-letisko Schwechat-Wolfsthal. V časoch špičky budú od 4. septembra na tejto trase každú hodinu namiesto dvoch vlakov premávať štyri. Linka S7 je okrem City Airport Train (CAT) a Aiportbus jediným verejným spojením na viedenské letisko.

Ponuka sa zameriava najmä na množstvo dochádzajúcich ľudí, ktorí každý deň cestujú do hlavného mesta. Nové vlaky pribudnú v pracovných dňoch v časoch od 5.00 do 9.00 a od 15.00 do 19.00. Používať sa budú najnovšie súpravy – bezbariérové vlaky Cityjet.

Vlaky v rámci Dolného Rakúsku nebudú zastavovať na všetkých zastávkach, čím ľudia cestujúci z Wolfsthalu ušetria 10 minút. Vypustené budú zastávky Mannswörth, Zentralfriedhof, Geiselbergstraße a Vienna Biocenter St. Marx.
Náklady na skrátenie intervalov si rovným dielom podelia spolkové krajiny Viedeň a Dolné Rakúsko. Obidve ročne uvoľnia milión eur každá.

Viedeň chce okrem toho od 4. septembra účinnejšie „odchytiť“ dochádzajúcich ľudí na okraji mesta. Z toho dôvodu posilní autobusové spojenia zo záchytných parkovísk v lokalite Oberlaa, denne pribudne 40 nových spojov. Mesto plánuje vybudovať ďalšie záchytné parkoviská.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.