Rakúski železničiari vstúpili do krátkeho varovného štrajku

238
0

Viedeň 26. novembra (TASR) – Varovný štrajk rakúskych železničiarov sa začal v pondelok napoludnie tak, ako ho vedenie ich odborovej organizácie ohlásilo na sklonku minulého týždňa.

Hlavný vyjednávač Rakúskych spolkových dráh (ÖBB) Thomas Schreiber krátko pred 12. hodinou uviedol, že sa akcie nepodarilo zastaviť napriek rokovaniu s protistranou. Rokovanie o jej požiadavkách sa začalo v pondelok o 10. hodine. Schreiber dodal, že začatie štrajku počas rokovania s odbormi vedenie dopravnej spoločnosti akceptovalo.

Hlavný vyjednávač odborov Roman Hebenstreit a jeho tím 45 minút po začiatku stretnutia opustili sálu a odvtedy sa za rokovací stôl nevrátili. „Sú stále v budove,“ povedal Schreiber a pokračoval: „Ešte sa nič neskončilo. Rokovania pokračujú aj napriek štrajku“.

Hovorkyňa odborov Yvonne Heuberová predpoludním agentúre APA povedala, že sa od strany zamestnávateľov očakáva „výrazne lepšia ponuka“, ktorá by viedla k dohode.
Podstatnou požiadavkou odborov je zvýšenie rastu miezd železničiarov v novej kolektívnej zmluve. Stará zmluva prestala platiť ešte v lete.

Kým vedenie ÖBB navrhuje ich rast len mierne nad úroveň inflácie v krajine, odbory chcú dosiahnuť ich vzostup o 10 %. Majú aj viaceré ďalšie požiadavky. Štrajk by mal podľa odborov trvať len dve hodiny.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.