Pútnikov do Šaštína opäť odvezú mimoriadne vlaky

43
0

Bratislava 10. septembra (TASR) – Desiatky tisíc pútnikov priláka každoročne v septembri do Šaštína národná púť k Sedembolestnej Panne Márii. Tradícia pútnického miesta na Záhorí siaha do 16. storočia a spája sa s legendou o manželskej kríze Angeliky Bakičovej a majiteľa šaštínskeho panstva, grófa Imricha Czobora.

Rodinné nezhody ukončili vytrvalé Angelikine modlitby a šľachtičná dala z vďaky vyrobiť sošku Panny Márie, ktorú dnes možno vidieť na hlavnom oltári monumentálnej šaštínskej baziliky.

Pre záujem veriacich o národnú púť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) 15. septembra opäť vypraví niekoľko mimoriadnych vlakov do a zo Šaštína. Priame spojenie Prievidza – Šaštín-Stráže a späť budú môcť využiť cestujúci z Partizánskeho, Topoľčian, Hlohovca či Leopoldova. Spoj Zlaté Moravce – Šaštín-Stráže a späť zasa s miestom národnej púte prepojí Nové Zámky, Galantu a Sereď.

Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov je prispôsobený začiatku a záveru hlavnej pontifikálnej svätej omše o 10.30 h a nadväzujú na ne prípojné pravidelné osobné vlaky, aby tak ZSSK čo najlepšie vyhovela potrebám pútnikov z rôznych regiónov. V mimoriadnych spojoch platí obyčajné cestovné ZSSK pre 2. triedu podľa prepravného poriadku. V ponuke sú i miestenky a cestujúci môžu využiť aj zákaznícke zľavy či bezplatnú prepravu.

Lístky sú viazané na konkrétny mimoriadny vlak a nie je možné ich využiť v iných vlakoch ZSSK. Cestovné doklady si možno zakúpiť aj v predpredaji alebo pohodlne cez internet. Cestovné poriadky mimoriadnych vlakov nájdete v tabuľkách.

Prievidza – Šaštín-Stráže a späť
REX 30032
stanica     príchod      odchod
Prievidza   –           05:30
Nováky            05:40       05:42
Zemianske Kostoľany     05:47        05:55
Bystričany        05:59       06:01
Oslany            06:05             06:07
Veľké Uherce            06:11       06:13
Partizánske  06:18             06:20
Žabokreky nad Nitrou    06:26  06:28
Chynorany    06:31             06:33
Topoľčany    06:44             06:46
Ludanice     06:53             06:55
Koniarovce  07:03             07:07
Jelšovce*    07:13             07:14
Alekšince    07:26             07:28
Rišňovce    07:32              07:34
Kľačany           07:37        07:38
Hlohovec    07:44              07:46
Leopoldov    07:52             07:54
Trnava            08:07              08:21
Jablonica    08:57             08:59
Šajdíkove Humence  09:12       09:14
Šaštín-Stráže            09:23      –

REX 30031
stanica     príchod      odchod
Šaštín-Stráže           –            13:29
Jablonica   13:51             13:53
Trnava            14:26       14:28
Leopoldov **            14:40       14:42
Hlohovec    14:48             14:55
Rišňovce    15:03        15:05
Alekšince   15:09        15:11
Jelšovce     15:22       15:24
Koniarovce   15:30       15:32
Ludanice    15:40        15:42
Topoľčany    15:49       15:51
Bošany             15:59       16:01
Chynorany    16:05       16:12
Žabokreky nad Nitrou     16:15      16:17
Partizánske       16:26        16:28
Veľké Uherce       16:31             16:33
Oslany             16:37             16:39
Bystričany   16:43             16:49
Zemianske Kostoľany            16:53       16:55
Nováky            17:00             17:02
Prievidza    17:12            –

* V Jelšovciach je zabezpečený prestup cestujúcich z Os 5003 (v smere z Nových Zámkov a Nitry). V prípade meškania tohto vlaku bude REX 30032 čakať 10 minút.
** V Leopoldove je zabezpečený prestup cestujúcich na Os 5113 smer Lužianky/Nitra – Nové Zámky. V prípade meškania vlaku REX 30031 čaká Os 5113 30 minút.

  Zlaté Moravce – Šaštín-Stráže a späť

REX 30030
stanica            odchod            príchod
Zlaté Moravce           –            05:59
Tesárske Mlyňany   06:06       06:07
Slepčany           06:11       06:12
Nová Ves nad Žitavou     06:17       06:18
Vráble             06:24             06:26
Lúčnica nad Žitavou            06:34       06:35
Michal nad Žitavou             06:39       06:40
Kmeťovo            06:43             06:44
Maňa         06:47             06:48
Maňa zastávka            06:50       06:51
Úľany nad Žitavou        06:58       07:00
Šurany             07:06       07:08
Bánov  07:12       07:14
Nové Zámky   07:21       07:35
Šaľa   07:56       07:57
Galanta            08:04       08:05
Sereď  08:15       08:16
Trnava             08:30       08:36
Senica             09:19       09:21
Šaštín-Stráže            09:36      –

REX 30029
stanica            odchod            príchod
Šaštín-Stráže           –            14:00
Senica             14:14             14:20
Šelpice            14:52             14:57
Trnava             15:06             15:07
Sereď        15:21             15:22
Galanta            15:32             15:33
Šaľa         15:42             15:43
Nové Zámky   16:07             16:38
Šurany             16:48             16:51
Úľany nad Žitavou  16:57      16:59
Maňa zastávka            17:07       17:08
Maňa   17:10       17:11
Kmeťovo            17:13       17:14
Michal nad Žitavou             17:17       17:18
Lúčnica nad Žitavou            17:23       17:24
Vráble             17:30             17:31
Nová Ves nad Žitavou     17:37       17:38
Slepčany     17:42       17:43
Tesárske Mlyňany   17:48       17:49
Zlaté Moravce            17:56      –

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.