Prvý Kinovozeň ZSSK Art Film Festu vyrazil do Košíc

313
0

Bratislava 16. júna (TASR) – Historicky prvý KINOVOZEŇ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) vyrazil dnes z Bratislavy do Košíc. Kinosála vo vlaku je súčasťou najznámejšieho a najväčšieho slovenského filmového festivalu Art Film Fest (AFF), ktorý sa koná v Košiciach. ZSSK je aj v roku 2017 reklamným partnerom tohto projektu. Už 25. ročník AFF sa koná v dňoch 16. – 24. júna 2017.

Prví cestujúci nastúpili do KINOVOZŇA na hlavnej stanici v Bratislave, rýchlik R 609 Spišan s pravidelným odchodom o 13.55 h vyrazil. Návštevníci kinosály vo vlaku dostali popcorn a minerálku a usadili sa do pohodlných tulivakov. S úvodnými titulkami dánsko-nemeckého filmu O kurčatách a ľuďoch sa pre cestujúcich začal aj Art Film Fest 2017. Druhým filmom, ktorý sa premietal v KINOVOZNI, bol film švédsko-nórsko-dánsko-francúzskej produkcie Holub sedel na konári a premýšľal o živote. Program filmov, ktoré sa v špeciálne upravenom vozni budú premietať, nájdete na stránke www.slovakrail.sk.

„Som veľkou fanúšičkou Art Film Festu, festival navštevujem pravidelne. Nesmierne ma teší, že ZSSK tento rok participuje na tomto projekte aj takým jedinečným spôsobom, ako je KINOVOZEŇ,“ povedala Tatiana Kyselová, riaditeľka sekcie marketingu ZSSK.

KINOVOZEŇ premáva denne počas festivalu v rýchlikoch R 609 Spišan (Bratislava 13.55 h – Košice 19.52 h) a R 602 Čingov (Košice 06.08 h – Bratislava 12.05 h). Má kapacitu 26 miest (tulivakov), počas cesty z Bratislavy do Košíc (a späť) si diváci pozrú vždy 2 filmy, ktoré sa premietajú na dvoch veľkoplošných obrazovkách umiestnených v strede vozňa.

Filmy sú súčasťou programu AFF. Každý cestujúci s miestenkou do KINOVOZŇA má k dispozícii aj miesto na sedenie vo vozni 2. triedy. Posledný vlak s KINOVOZŇOM odchádza z Košíc v sobotu 24. júna o 06.08 h. Do Bratislavy dorazí o 12.05 h.

Cestovné lístky do kinosály vo vlaku sa predávajú v pokladniciach ZSSK vybavených systémom KVC ako lístky do 2. triedy s povinnou miestenkou do KINOVOZŇA. Cena miestenky je 1 euro a je možné si ju zakúpiť k akémukoľvek cestovnému dokladu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.