Pri vykoľajení vlaku poškodili trať v dĺžke 300 metrov

176
0

Nová Baňa 3. júna (TASR) – K poškodeniu železničnej trate v dĺžke približne 300 metrov dnes došlo pri vykoľajení služobného vlaku Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa. Pri vykoľajení, ku ktorému došlo o 10.25 h, sa nikto nezranil. Doprava na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen je podľa informácií ŽSR výrazne obmedzená.

ŽSR okamžite nasadili na odstránenie následkov vykoľajenia všetky sily a prostriedky. „V súčasnosti zisťujeme rozsah poškodenia a možný, čo najrýchlejší spôsob opravy trate, ktorá sa navyše nachádza v oblúku. S určitosťou vieme povedať, že opraviť zničené koľajnice a podvaly sa nepodarí v priebehu dnešného dňa,“ uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.


Správca infraštruktúry po dohode s dopravcom – Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s., zabezpečujú pre cestujúcich náhradnú autobusovú dopravu, ktorá bude premávať v úseku Nová Baňa – Kozárovce. Vlaky na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen budú mať z dôvodu zavedenia náhradnej autobusovej dopravy meškanie do 30 minút.

”K vykoľajeniu jednej osi na jednom vozni došlo o 10.25 hod, pričom je poškodená železničná trať v dĺžke približne 300 metrov. Pri vykoľajení sa nikto nezranil. ŽSR okamžite nasadili na odstránenie následkov vykoľajenia všetky sily a prostriedky. V súčasnosti zisťujeme rozsah poškodenia a možný, čo najrýchlejší spôsob opravy trate, ktorá sa navyše nachádza v oblúku. S určitosťou vieme povedať, že opraviť zničené koľajnice a podvaly sa nepodarí v priebehu dnešného dňa,” uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Škody budú vyčíslené dodatočne. „ŽSR sa cestujúcim ospravedlňujú za spôsobené komplikácie a meškanie vlakov v danom úseku,“ dodala Pavliková.

Železničná doprava v úseku Hronský Beňadik – Nová Baňa by mala byť obnovená v sobotu 4. júna v popoludňajších hodinách. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.
„Dovtedy budú namiesto vlakov v úseku Nová Baňa – Kozárovce premávať autobusy, ktoré zabezpečila Železničná spoločnosť Slovensko a.s. Železnice Slovenskej republiky prosia verejnosť o trpezlivosť a pochopenie a ospravedlňujú sa za spôsobené komplikácie,“ dodala Pavliková.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.