Pri Trenčíne sa v stredu roztrhla vlaková súprava, cestujúci neboli ohrození

230
0

Trenčín 17. januára (TASR) – V stredu (16. 1.) vo večerných hodinách došlo v železničnom úseku Trenčín – Trenčín Zlatovce k roztrhnutiu vlakovej súpravy rýchlika R 612 Albapura z Košíc do Bratislavy. Súprava sa roztrhla medzi vozňom 1. triedy a reštauračným vozňom (prvý a druhý vozeň súpravy). 

Ako TASR informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK) Tomáš Kováč, na vozni 1. triedy bolo v dôsledku udalosti poškodené ťahadlové ústrojenstvo, preto bol následne vyradený v železničnej stanici Trenčín a odoslaný spolu s vlakom REX 1732 Javorník do Bratislavy.

„Väčšina cestujúcich prestúpila do vlaku IC 524 a bola odvezená do Trnavy a Bratislavy. Približne 40 cestujúcich zostalo vo vlaku R 612 Albapura. Cestujúci z vlaku R 612 Albapura mali prísť do Bratislavy o 21.47 h – prvá časť, asi 150 cestujúcich, dorazila vlakom IC 524 o 22.16 h. Oproti predpokladanému príchodu teda meškali 29 minút, druhá časť prišla o 23.03 h a meškali 76 minút,“ priblížil Kováč.

Ako dodal, pri incidente nedošlo k ohrozeniu cestujúcich, príčina vzniku poruchy ani celková škoda na súprave momentálne nie sú známe a sú predmetom aktuálneho vyšetrovania.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.