Pri Miláne sa vykoľajil vlak; dvaja mŕtvi, vyše 100 zranených

152
0

Rím 25. januára (TASR) – Najmenej traja ľudia zahynuli a vyše 100 osôb utrpelo zranenia, z toho desať ťažké, pri vykoľajení sa prímestského vlaku, ku ktorému došlo vo štvrtok ráno pri meste Piotello vzdialenom približne 40 kilometrov severne od Milána. Uviedla to agentúra DPA s odvolaním sa na hovorkyňu ministerstva zdravotníctva v regióne Lombardsko.

Plne obsadený vlak regionálnej spoločnosti Trenord smeroval z mesta Cremona v regióne Lombardsko do Milána, avšak okolo 07.00 h sa vykoľajil medzi Pioltellom a obcou Segrate, uviedla agentúra APA. Mimo koľajníc sa ocitli tri vagóny, dva z nich sa vzpriečili v 90-stupňovom uhle. Aj niekoľko hodín po nehode hasiči prehľadávali súpravu, či v nej nezostali zakliesnení cestujúci.

Nehoda spôsobila výrazné problémy v regionálnej železničnej i cestnej doprave. Trať do mesta Brescia bola dočasne uzavretá, rýchliky na trati Miláno-Rím nemohli vyraziť zo staníc.
Vo vlaku sa viezlo okolo 350 ľudí. Najviac zranených bolo v treťom vozni.

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Vyšetrovatelia už vypočuli rušňovodiča, uviedla milánska prokurátorka Tiziana Sicilianová.

Podľa železničnej spoločnosti Rete Ferroviaria Italiana (RFI) niektoré kolesá jedného z vozňov nemali kontakt s koľajnicami už asi dva kilometre pred miestom havárie. Vozeň potom narazil do stožiara trakčného vedenia a vlak sa následne vykoľajil. Podľa hovorcu RFI Vincenza Macella došlo k „štrukturálnemu zlyhaniu železničnej trate“.

Ide o najvážnejšie železničné nešťastie v Taliansku od júla 2016, keď pri zrážke dvoch regionálnych osobných vlakov v Apúlii prišlo o život 23 ľudí.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.