Pre štrajk zamestnancov železníc pozastavili všetky vlakové spojenia v Grécku

157
0

Atény 6. marca (TASR) – V dôsledku 24-hodinového štrajku gréckych zamestnancov železníc pozastavili v utorok všetky medzimestské vlakové spojenia. Dôvodom bol protest proti privatizácii spoločnosti v oblasti koľajovej dopravy a nedostatku zamestnancov v tomto sektore.

Agentúra AP pripomína, že v rámci medzinárodného záchranného balíka pre Grécko sa následné vlády zaviazali k ambicióznemu privatizačnému programu.

Do deväťhodinového štrajku vstúpili aj tamojší taxikári. Vodiči týmto spôsobom protestovali proti konkurenčnej dopravnej službe Uber, ktorú podľa nich mlčky podporujú grécki veritelia záchranného balíka.

Podľa aténskeho združenia taxislužieb SATA veritelia zabránili ministrom, aby platformu obmedzili. Tú taxikári obviňujú, že berie prácu profesionálnym držiteľom licencií. Minulý rok združenie neúspešne lobovalo za prísnejšie prevádzkové obmedzenia obľúbených spoločností, ktoré na objednávanie jázd využívajú mobilnú aplikáciu.

Foto: Greek City Times

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.