Posilnené spoje električiek dotujú organizácie cestovného ruchu

396
0

Vysoké Tatry 28. júla (TASR) – Na posilnení spojov Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ) a ozubnicovej železnice počas letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách sa spolupodieľajú aj organizácie cestovného ruchu.

Zo svojich zdrojov prispela Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska na tatranskú dopravu sumou 35.520 eur a Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry poskytla vyše 40.500 eur (vrátane DPH).

Výsledkom je zabezpečenie vyššieho počtu spojov TEŽ a tiež nárast počtu vlakových súprav.

Ako informovala marketingová pracovníčka KOCR Severovýchod Slovenska Barbora Čechová, obe organizácie vyčlenili zo svojho rozpočtu financie, ktoré získali z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR za účelom rozvoja cestovného ruchu. Prostriedky z tejto dotácie by mali byť využívané prioritne na marketingové aktivity a rozvoj turistickej infraštruktúry, z dotácie však bolo nevyhnutné vyčleniť časť aj na spolufinancovanie TEŽ.

„So Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s., sme aj v tomto roku uzavreli zmluvu o dopravných službách vo verejnom záujme a prevádzkovaní verejnej osobnej dopravy na tratiach Tatranských elektrických železníc. Posilnené sú spoje na tratiach Štrba – Štrbské Pleso, Poprad-Tatry – Štrbské Pleso a Starý Smokovec – Tatranská Lomnica od 1. júla do 17. septembra,“ uviedol Michal Sýkora, predseda KOCR Severovýchod Slovenska a starosta Štrby.

Celkovo sa rozsah verejnej osobnej dopravy TEŽ rozšíri počas leta o 12.150 vlakových kilometrov. Predpokladá sa, že v tomto roku bude zvýšeným počtom vlakov prepravených približne 140.000 osôb.

Posilnenie spojov je reakciou na stav z minulosti, keď sa návštevníci Vysokých Tatier sťažovali na nedostatočnú kapacitu TEŽ počas letných prázdnin. Spolufinancovanie sa realizuje už tretie leto, od roku 2015, informovala Čechová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.