Počas víkendu bude výluka na železničnej trati v úseku Kittsee – Petržalka

274
0

Bratislava 28. októbra (TASR) – Počas nadchádzajúceho víkendu bude vylúčená železničná doprava v úseku medzi rakúskym Kittsee a Bratislavou – Petržalka. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) tu zrealizujú počas soboty a nedele (29. a 30.10.) údržbu železničnej infraštruktúry.

Výluka spôsobí obmedzenie železničnej dopravy, oznámila hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. Vlaky budú nahradené autobusmi, ktoré zabezpečuje dopravca.

„ŽSR žiadajú cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ uviedla Pavliková.

ŽSR v úseku vykonajú bežnú údržbu – výrub porastov zasahujúcich do trate, kosenie porastu na svahoch v blízkosti nej a výmenu podvalov s následným podbitím, úpravou geometrickej polohy koľaje a úpravou štrkového lôžka.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.