Počas predĺženého víkendu otvorí detská železnica tohtoročnú sezónu

197
0

Košice 27. apríla (TASR) – Košická detská železnica otvorí počas nadchádzajúceho víkendu svoju tohtoročnú sezónu. Verejná generálka je podľa organizátorov naplánovaná na 29. a 30. apríla od 11.00 do 16.00 h. Slávnostné otvorenie aj s kovbojským prepadom sa uskutoční v pondelok 1. mája o 9.00 h.

„Cez víkend vypravíme tri vlaky – o 11.20, 13.20 a 15.20 h. Po zimnej prestávke si tak otestujeme trať aj naše vozidlá za účasti verejnosti tak, aby bolo na pondelkové oslavy Dňa mesta Košice všetko dobre pripravené. Čaká nás totiž nielen nápor verejnosti, ale aj westernový prepad vlaku,“ povedal Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Hoci sa cestovný poriadok nemení, na novú sezónu pripravuje železnička pre verejnosť viacero noviniek. „Na stanici vyrástla cez zimu hrubá stavba novej staničnej budovy, ktorú by sme radi do konca roka dokončili. Pripravujeme tiež úpravu nástupišťa a osvetlenie peróna. Počas letných prázdnin opäť budeme jazdiť každý deň, teda aj v pondelok,“ dodal Lehotský.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.