Po zrážke vlaku s kamiónom je minimálne 14 zranených

156
0

Bratislava 16. septembra (TASR) – Na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi sa dnes ráno zrazil vlak súkromného dopravcu RegioJet s kamiónom. Na mieste zasahujú hasiči aj záchranári. Podľa doterajších informácii si nehoda vyžiadala 14 zranených. TASR to potvrdil Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS).  

Koľko ľudí je vo vážnom stave, nie je zatiaľ zrejmé, zásah záchranárov stále trvá. Vo vážnom stave má byť však rušňovodič. Hirjak nevylúčil, že sa počet zranených môže ešte zvýšiť.

„Rušňovodičov zdravotný stav je bohužiaľ vážny a bol letecky prevezený do nemocnice,“ povedal Aleš Ondrůj, PR manažér spoločnosti RegioJet. Podľa jeho slov na mieste ošetrili cestujúcich s otrasom mozgu, zlomeninami a drobnými zraneniami a odreninami spôsobenými nárazom.

„Zasahujú tam dve ambulancie vrtuľníkovej a štyri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby,“ priblížil Hirjak. K nehode smeruje aj evakuačný autobus HaZZ, avizovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

K nehode vlaku REX 774 (Komárno – Bratislava) došlo približne o 7.15 h. „Železničné priecestie je zabezpečené zvukovou a svetelnou signalizáciou, ktorá podľa prvotných informácií bola plne funkčná a kamión v takom prípade nemal na priecestí čo robiť,“ poznamenal Ondrůj.
Medzi Zemianskou Oľčou a Veľkým Mederom zavádza RegioJet náhradnú autobusovú dopravu.

(Foto: Facebook)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.