Pendolino zo zrážky v Studénke je opravené, na trať vyrazí ale až v máji

138
0

Praha 6. február (iDnes.cz) – Prvé dva vozne Pendolina poškodeného pri nehode na priecestí v Studénke sú už opravené. Po opravách v talianskom závode spoločnosti Alstom by sa do Česka mali dostať do konca februára. Ľudia sa v nich ale zvezú najskôr v máji. Celý vlak ešte pred uvedením do prevádzky dostane nový interiér.

Pri strete rýchlovlaku s kamiónom naloženým oceľovými plechmi z júla 2014 zahynuli traja ľudia. České dráhy škodu na vlaku odhadli na zhruba 211 miliónov českých korún. Definitívna výška ale bude známa až po prevzatí opraveného vozidla, uviedol hovorca ČD Radek Joklík. Dopravca by dvojicu vozidiel mal prevziať čoskoro a potom sa po železnici presunú do Česka.

Najväčšími opravami prešiel riadiaci vozeň súpravy, ktorý bol z veľkej časti postavený znova. Voz dostal kompletne novú skriňu, inštalovaná bola celá nová kabeláž, rozvody vzduchu a celá kabína rušňovodiča vrátane riadiaceho pultu.

Po príchode do Česka sa tieto vozne pripoja ku zvyšku súpravy a spoločne budú presunuté do opravne, kde získajú nový dizajn.

Zmenou dizajnu od minulého roka prechádza aj zvyšok z celkových siedmich pendolín. Nový interiér vlakov vzniká v depe dcérskej spoločnosti Českých dráh DPOV.

Modernizácia jednej súpravy vychádza na 35 miliónov českých korún. Nová sedadlá, vizuálny informačný systém, detské kino a zmodernizovné WC by sa na všetkých súpravách mali objaviť do leta, dodal hovorca.

Zdroj: iDnes.cz

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.