Osobný vozeň radu Ampeer

5482
0

Vozeň Ampeer je veľkopriestorový klimatizovaný vozeň 1. triedy určený pre osobnú dopravu na tratiach s normálnym rozchodom, čiže 1435 mm. Vozeň spĺňa požiadavky medzinárodnej dopravy a interoperability.

Z vonkajšej strany vozňa sú v blízkosti pravých nástupných dverí umiestnené vonkajšie smerové tabule elektronického informačného systému.

Vozeň Ampeer

Vozeň je vybavený podvozkami SF 300-3S/MG s kotúčovou a magnetickou koľajnicovou brzdou.

Agregáty upevnené pod základným rámom sú prekryté po oboch stranách krytom. Vozne môžu jazdiť v teplotách od -25°C až + 40°C do nadmorskej výšky 1400 m a priemernej ročnej relatívnej vlhkosti vzduchu do 75 %.
Na každom konci vozňa je nástupný priestor, do ktorého vedú z oboch bočných strán predsuvné dvere. V každom nástupnom priestore sa nachádza bunka toalety s uzavretým systémom.

Oddiel pre cestujúcich je uprostred rozdelený sklenenou priečkou a sklenenými dverami na dve časti. Na oboch
stranách sklenenej deliacej priečky sú nainštalované vnútorné tabule elektronického informačného systému.
Vstup do vozňa je umožňujú štyri elektropneumatické predsuvné dvere. Prechod medzi vozňami je cez dvojkrídlové elektropneumatické čelné dvere. Vstup do veľkopriestorového oddielu z oboch nástupných priestorov je cez jednokrídlové
elektropneumatické interiérové dvere.

Still0512_00001

Sedadlá sú usporiadané 2+1, pričom sedadlá sú orientované stále 2+2 proti sebe, resp. 1+1 proti sebe. Medzi takto orientovanými sedadlami je rozkladací stolík. Na bočnici sú pri sedadlách umiestnené zásuvky elektrického rozvodu 230 V, 50 Hz pre napájanie elektrických prístrojov. Medzi sedadlami je priechodná pozdĺžna ulička. Nad sedadlami sú po oboch stranách police pre batožinu, ktoré sú orientované tiež pozdĺžne. V policiach je zabudované aj individuálne osvetlenie.

Still0512_00003

Zásobovanie vozňa elektrickou energiou zabezpečuje priebežné vysokonapäťové vedenie pomocou centrálneho zdroja energie.

Veľkopriestorové vozne radu Ampeer pre Železničnú spoločnosť Slovensko, a.s. vyrobili v podniku ŽOS Vrútky v rokoch 2008 až 2012.

Still0512_00002

 

Základné technické údaje
Rozchod 1 435 mm
Maximálna rýchlosť 160 km/hod
Počet miest na sedenie 54
Dĺžka cez nárazníky 26 400 mm
Maximálna šírka 2 825 mm
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.