Oravský expres má za sebou prvú sezónu, odviezol vyše 2000 turistov

207
0

Oravský Podzámok 4. októbra (TASR) – Turistický vlak Oravský expres má za sebou prvú sezónu. Počas leta odviezol viac ako 2000 turistov a návštevnosť Oravského hradu počas sobôt stúpla o takmer 20 percent v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

Novinku pre turistov spustila počas leta Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Žilinský turistický kraj v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK). „Špeciálny turistický vlak premával každú sobotu počas letných prázdnin zo Žiliny do Oravského Podzámku a späť. Na rozdiel od bežných vlakových spojení, ktoré smerujú na Oravu, premával bez prestupov a počas pilotnej sezóny ho verejnosť mohla využívať bezplatne,“ priblížila hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová.

Cestujúci mali na výber z jedenástich zastávok, v okolí ktorých sa nachádzajú turisticky zaujímavé ciele. Okrem Oravského hradu tak mohli navštíviť napríklad aj hrad v Strečne, drevený artikulárny kostolík v Istebnom, odviesť sa na pltiach po Orave alebo Váhu či pozrieť si vodopád v Šútove.

„Najobľúbenejšou zastávkou bol pre cestujúcich jednoznačne Oravský Podzámok s turistickým cieľom Oravský hrad. Najviac cestujúcich mierilo práve sem, čo sa odrazilo aj v štatistikách návštevnosti hradu. V porovnaní s prázdninovými sobotami v roku 2018 hrad navštívilo o 19,4 percenta turistov viac,“ ozrejmila výkonná riaditeľka KOCR Žilinský turistický kraj Iveta Chabadová.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.