Oravská lesná železnica otvorila sezónu jazdou parnej lokomotívy Gontkulák

919
0

Oravská Lesná 14. mája (TASR) – Podujatie Keď odfúkne lokomotíva otvorilo dnes hlavnú turistickú sezónu na Oravskej lesnej železnici v Oravskej Lesnej. Súčasťou otvorenia bola jazda historickou parnou lokomotívou Gontkulák, ktorá sa na koľajnice vrátila po generálnej oprave.

„Vyrobili ju v roku 1928 v ČKD Praha a na Oravskej lesnej železnici jazdila od roku 1951 až do skončenia prevádzky v roku 1972,“ uviedla vedúca oddelenia marketingu Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne Eva Samčíková.

Vlaky na Oravskej lesnej železnici odchádzajú na vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Trať dlhú tri kilometre na vrcholovú stanicu Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935 m n. m. prekonajú približne za 15 až 20 minút. Tu môžu cestujúci počas prestávky vystúpiť na vyhliadkovú vežu neďaleko stanice a vidieť panorámu oravskej prírody.

Otvorená je pre nich aj nová goralská drevenica, ktorá približuje kultúru Goralov na Orave. Po prehliadke nasleduje jazda späť. Celá trasa aj s pobytom na stanici Sedlo Beskyd trvá približne jednu hodinu a 10 minút.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.