Opravy a výluky na trati ŽSR

683
0

Bratislava 31. marca (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 3. apríla od 07.30 h realizujú opravu štyroch železničných mostov na úseku regionálnej železničnej trate medzi Čadcou a Turzovkou. Práce potrvajú nepretržite až do 7. apríla do 13.55 h. Počas nepretržitej výluky budú vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.

      ŽSR budú na dvoch mostoch vykonávať búranie a následnú betonáž záverných múrikov. Zároveň na ďalších dvoch mostoch uskutočnia výmenu drevených mostníc v celkovom počte 78 kusov, z dôvodu ich celkového prevádzkového opotrebenia.

Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Keďže regionálna železničná trať medzi železničnými stanicami Čadca a Makov je jednokoľajná, počas nepretržitej výluky budú vlaky osobnej dopravy na tejto trati odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia v 14. týždni plánované denné výluky v úsekoch železničnej trate medzi železničnými stanicami Ružomberok a Kraľovany. Počas pracovnej činnosti, zameranej na výmenu koľajníc a opravy poškodených izolovaných stykov, budú vlaky jazdiť obojsmerne iba po jednej koľaji.

Výlukové práce sa uskutočnia:
3. a 4. apríla medzi ŽST Ružomberok a Ľubochňa, v čase 08.00 – 13.20 h,
5. apríla medzi ŽST Ľubochňa a Kraľovany, v čase 08.00 – 13.30 h.

ŽSR počas plánovanej výluky medzi Ružomberkom a Ľubochňou zrealizujú opravu štyroch poškodených izolovaných stykov v koľaji. Medzi Ľubochňou a Kraľovanmi, na dvoch miestach 2. traťovej koľaje, vykonajú výmenu koľajnicových pásov v celkovej dĺžke 350 metrov, aby zabezpečili požadovanú kvalitu zjazdnosti traťovej koľaje.
ŽSR vykonávajú údržbu vlastnými personálnymi kapacitami.

Keďže úsek železničnej trate medzi Ružomberkom a Kraľovanmi je dvojkoľajný, počas denných výluk bude železničná doprava prevádzkovaná obojsmerne, vždy len po jednej nevylúčenej, teda prevádzkovanej traťovej koľaji.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch od 3. do 7. apríla realizujú v čase od 08.30 h do 13.40 h výlukové práce v traťovom úseku Trebišov – Michaľany.

V rámci výluky zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii zrealizujú údržbu koľaje, pričom odstránia anomálie a defektoskopické chyby koľaje. Výluku okrem údržby a opráv koľaje využijú aj na strojné odstránenie krovín v blízkosti trate.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú počas denných výluk prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch 3. a 6. apríla realizujú v čase od 06.50 h do 11.40 h výlukové práce v traťovom úseku Výhybňa Spišská Belá – Kežmarok.

V rámci výluky zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii zrealizujú odstránenie defektoskopických chýb koľaje a zároveň strojným kosením odstránia krovie v blízkosti trate.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú počas denných výluk prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia v 14. týždni plánované denné výluky v úsekoch železničnej trate medzi železničnými stanicami Humenné a Snina.

Výlukové práce sa uskutočnia: – 3. apríla Kamenica nad Cirochou – Humenné, v čase 08.20 – 12.30 h. – 4. a 5. apríla Dlhé nad Cirochou – Kamenica nad Cirochou, v čase 08.30 – 12.40 h. – 6. a 7. apríla Snina – Dlhé nad Cirochou, v čase 08.00 – 12.10 h.

Zamestnanci ŽSR vo vlastnej réžii odstránia defektoskopické chyby koľaje a opravia geometrickú polohu koľaje v jednotlivých úsekoch postupne. Touto činnosťou zabezpečia požadovanú kvalitu zjazdnosti trate.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú počas denných výluk prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku vykonávanej údržby železničnej trate.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.