Opravy a výluky na trati železníc

473
0

Bratislava 10. apríla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 11. apríla, v čase od 09.10 h do 13.50 h, realizovať výlukové práce v medzistaničnom úseku Dunajská Streda – Orechová Potôň.

V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizujú činnosti spojené s výmenou koľajníc, s ich následným zvarením do bezstykovej koľaje. Dôvodom prác je odstránenie defektoskopických porúch koľajníc. Práce vykonávajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje RegioJet.

Tornaľa/Podrečany 10. apríla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrealizujú dnes a v utorok (11. apríla) opravy v železničných úsekoch Čoltovo – Tornaľa v Revúckom okrese a Podrečany  – Lovinobaňa v Lučeneckom okrese. Ako informovala ich hovorkyňa Martina Pavliková, v čase prác je pre cestujúcich železničnou dopravou zabezpečená náhradná autobusová doprava.

„V úseku trate výhybňa Čoltovo – Tornaľa bude počas prác zriadená bezstyková koľaj. Ich realizácia je počas obidvoch dní v čase od 6.50 h do 13.00 h. V úseku Podrečany – Lovinobaňa ide o pokračovacie práce na výmene opotrebovaných výhybkových súčastí. Realizácia je naplánovaná na obidva uvedené dni v čase od 8.30 h do 11.30 h,“ konkretizovala hovorkyňa.


Bratislava 10. apríla (TASR) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú 11. a 12. apríla, v čase od 07.40 h do 13.30 h, opravu 1. traťovej koľaje medzi železničnou stanicou Liptovský Mikuláš a výhybňou Paludza.

ŽSR budú v čase výluky na približne 5-kilometrovom úseku odstraňovať skryté chyby v koľaji zistené defektoskopickým meraním, aby zabezpečili normovaný stav a prevádzkovú spôsobilosť železničnej trate. Na šiestich miestach dôjde k výmene koľajníc v celkovej dĺžke 125 metrov.

Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami v spolupráci s dodávateľskou firmou, ktorá vykoná zváračské práce.

Keďže železničná trať medzi Liptovským Mikulášom a Paludzou je dvojkoľajná, počas denných výluk bude železničná doprava v uvedenom úseku prevádzkovaná obojsmerne, iba po jednej prevádzkovanej traťovej koľaji.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.