Od nedele začne medzi Žilinou a Bratislavou premávať RegioJet

442
0

Bratislava 13. decembra (TASR) – Nový grafikon verejnej dopravy na trati medzi Žilinou a Bratislavou začne platiť od nedele (15. 12.). Cestujúci sa budú môcť rozhodnúť medzi vlakmi ZSSK a vlakom spoločnosti RegioJet. TASR o tom informoval hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč.

Na trate ŽSR tento rok pribudne aj nová služba – autovlak. Bude dostupná v rámci vnútroštátnej diaľkovej dopravy ZSSK na linke Košice – Bratislava v nočných rýchlikoch. Autovozne budú radené vo vlakoch R 614 Zemplín a R 615 Zemplín.

Zachovaná ostáva minuloročná novinka, ranný vlak medzi Bratislavou a švajčiarskym Zürichom. V roku 2020 by podľa ŽSR malo pribudnúť aj spojenie medzi Žilinou a mestom Gdyňa na severe Poľska.

„V neposlednom rade, pokiaľ sa splnia očakávania spoločnosti Leo Express, cestujúci si na trati ŽSR medzi železničnými stanicami Žilina a Bratislava hlavná stanica budú môcť od leta roku 2020 vybrať až z troch rôznych dopravcov,“ uviedol Lukáč.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.