Od decembra pribudne priamy vlak zo stredného Slovenska do Ostravy

241
0

Bratislava 11. novembra (TASR) – Nový priamy vozeň z východu Slovenska do Viedne či priame spojenie Zvolena a Banskej Bystrice s Ostravou – to sú niektoré z noviniek, ktoré prinesie pravidelná decembrová zmena cestovných poriadkov štátneho dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Do platnosti vstúpi o mesiac, v nedeľu 11. decembra.

„Pripravili sme k novému grafikonu aj priame spojenie Prešova cez Košice do Brna,“ doplnil zmeny riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček. Nové spojenia do Viedne a do Českej republiky reagujú podľa jeho slov na dopyt zo strany cestujúcich a vychádzajú v ústrety študentom či pracujúcim, ktorí sa medzi týmito destiláciami prepravujú.

Dopravca chce podľa Martinčeka aj do budúcnosti skracovať jazdné časy medzi ekonomickými zónami, v rámci ktorých sa ľudia pohybujú. A to či už na Slovensku, alebo aj v rámci cezhraničnej spolupráce.
Medzi ďalšie zmeny, ktoré vstúpia do platnosti v decembri, patrí napríklad predlženie večerného rýchlika 613 z Bratislavy (o 17.55 h) až do Košíc každý deň okrem soboty. V súčasnosti totiž jazdí väčšinu dní v týždni len na linke Bratislava – Poprad-Tatry.

Zároveň sa predĺži aj trasa regionálneho rýchlika Cassovia v nedeľu z Košíc do Bratislavy a späť. Vlak odchádza z Košíc o 18.08 h a pôvodne jazdil len na linke Trenčín – Košice. Úpravou cestovného poriadku sa tiež zavedie priame spojenie popoludní z Bratislavy do Humenného a zlepší sa prípojovosť vlakov v Žiline a vo Vrútkach vo večerných hodinách.

Čo sa týka celkového objemu dopravy, ktorý si od štátnej ZSSK objednáva ministerstvo dopravy, zostane rovnaký ako v tomto roku. To znamená 31,3 milióna vlakových kilometrov. Dopravca bude od 11. decembra vypravovať denne v priemere 1445 vlakov, z toho 203 diaľkových a 1242 regionálnych a prímestských. Zastavovať budú v 690 staniciach a jazdiť budú po 2800 kilometrov tratí na Slovensku.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.